Oferta dla firm

Możemy zorganizować ciekawe działania skierowane do pracowników lub klientów firmy lub do dowolnej grupy docelowej, które odbywałyby się pod szyldem marki lub jej klienta.

Organizując działania finansowane przez firmę zapewniamy oznakowanie produktów (materiałów drukowanych, prezentacji multimedialnych, artykułów na stronie www) logiem firmy oraz informacją o jej udziale w projekcie. Podczas prowadzenia działań edukacyjnych w bezpośrednim kontakcie z odbiorcą informujemy, że działania te odbywają się dzięki firmie lub np. jej klientowi.

W podziękowaniu za współpracę przy mniejszym lub większym projekcie oferujemy także zorganizowanie imprezy plenerowej lub innej. Na naszej stronie www i Facebooku mogłoby się ukazać logo i podziękowanie za wsparcie edukacji przyrodniczej, naszej organizacji, działań skierowanych do społeczności lokalnej itd..

Jesteśmy otwarci także na inne propozycje – prosimy o przesłanie Państwa pomysłów.

Od 2010 roku prowadzimy działalność gospodarczą, z której cały dochód przeznaczany jest na realizacje celów statutowych.

Przykładowe działania, które możemy zaproponować, to m.in. (kliknij w strzałkę aby rozwinąć opis):

Banery reklamowe na naszej stronie

Nasza strona internetowa www. http://stop.eko.org.pl/ jest jedną z popularniejszych w środowisku osób zainteresowanych ptakami, ornitologią, przyrodą i naturą. W 2014 roku odwiedziło ją blisko 50 tysięcy użytkowników, mamy także prężny fanklub na Facebooku.

Obecnie przygotowaliśmy nową, atrakcyjniejszą graficznie i jeszcze bogatszą w treści wersję naszego serwisu. W nowej wersji strony przewidzieliśmy dwa, dobrze eksponowane miejsca na banery reklamowe, w których przewidujemy rotacyjne wyświetlanie 3 do 5 kwadratowych, statycznych banerów reklamowych (formaty .jpg, .bmp).

Rejsy przyrodnicze po Wiśle w Warszawie

Rejsy przyrodnicze statkiem do około 50 osób lub tradycyjną łodzią drewnianą do około 12 osób.

Proponujemy rejsy jako formę:
– imprezy edukacyjno-integracyjnej dla pracowników,
– nagrody dla najlepszych pracowników i ich rodzin,
– ciekawego sposobu zorganizowania czasu dla odwiedzających Warszawę gości / kontrahentów zagranicznych lub z innych miast
– reklamy i promocji marki.

Mamy sprawdzonych przyrodników-ornitologów, z którymi stale współpracujemy przy organizowanych do tej pory rejsach i wycieczkach ornitologicznych. Wśród nich są osoby mówiące biegle po angielsku oraz w innych językach. Mamy dobre kontakty z armatorami statków pływających po Wiśle i doświadczenie w organizacji rejsów.

Na rejsie, po części przyrodniczej, w czasie której przewodnik opowiadałby o przyrodzie, mogłaby być zaplanowana część imprezowa.


Wycieczki przyrodnicze lub gry terenowe na terenie Warszawy i okolic, np. na malownicze tereny nadwiślańskie

Pojedyncza wycieczka/gra lub cykl. Grupa docelowa wybrana przez firmę lub przez STOP. Wycieczka/gra mogłaby się kończyć imprezą w plenerze.

Cykl działań edukacyjnych dotyczących przyrody (prelekcje dla dowolnej grupy docelowej, tablice edukacyjne w różnych lokalizacjach w Warszawie, materiały drukowane, cykl artykułów na stronie www lub infografik na Facebooku, filmiki i filmy edukacyjne itp.)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrzykładowe działanie tego typu, to opatrzone logo tablice edukacyjne o prawidłowym dokarmianiu ptaków.

Tablice pomagają edukować w terenie, a kolorowe plakaciki takie jak te poniżej, chętnie udostępniają użytkownicy Facebooka. Na tablicach i plakacikach jest zawsze miejsce na logo sponsora/partnera danego projektu.

Mamy doświadczenie zarówno w projektach związanych z portalami społecznościowymi, filmami, jak i tradycyjnymi tablicami edukacyjnymi.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci lub dorosłych mogą odbywać się w terenie lub w sali.


Materiały promocyjne firmy lub jej klientów z pięknymi zdjęciami ptaków lub przyrody

Możliwe jest przygotowanie przez STOP kalendarza, kartek pocztowych, plakatów, koszulek, kolorowanek dla dzieci lub innych materiałów promocyjnych z pięknymi zdjęciami lub innego typu autorską grafiką dotyczącą ptaków. W zależności od rodzaju materiałów, zawierałyby one logo firmy, podziękowanie, informacje o firmie itp..

Przykładowe materiały promocyjne wyprodukowane w ramach projektu LIFE+ wislawarszawska.pl:

Organizacja konkursu wiedzy lub fotograficznego

Ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu przez STOP. Koszty konkursu i nagrody ufundowane byłyby przez firmę lub np. jej klienta. Konkurs byłby nagłośniony w mediach, w tym w Internecie – promując jednocześnie markę firmy. Efektem konkursu fotograficznego mogłaby być wystawa z wernisażem. Fotografowie przyrody – amatorzy mają w obecnych czasach doskonały sprzęt i robią naprawdę profesjonalne zdjęcia. Takie zdjęcia mogłyby doskonale prezentować się na oznakowanej logo sponsora wystawie w pomieszczeniu lub na wystawie zewnętrznej, takiego typu jak np. wystawa na płocie parku Łazienki Królewskie. Na zdjęciach wystawa plenerowa „Ptaki warszawskiej Wisły” zorganizowana w ramach projektu projektu LIFE+ wislawarszawska.pl.

Impreza integracyjna promująca firmę lub jej klienta

Nasze stowarzyszenie ma kilkuset członków i sympatyków. Są to dorośli miłośnicy ptaków, różnych zawodów, przede wszystkim z Warszawy i okolic. Co jakiś czas organizujemy dla nich imprezy integracyjne. Jak dotąd były to ekskluzywne imprezy w warszawskim ZOO, połączone z nocnym zwiedzaniem. Możemy zorganizować podobną imprezę we współpracy z firmą lub dla jej pracowników albo kontrahentów.

Zbudowanie wieży lęgowej dla jerzyków

Budowa tzw. „wież dla jerzyków”, czyli architektury przeznaczonej specjalnie dla ptaków, ma na celu ich ochronę, a także ochronę człowieka przed gryzącymi go komarami i innymi insektami. Jerzyki, zjadają ogromne ilości owadów latających (komarów, meszek, mszyc). Jerzyk w ciągu dnia potrafi złapać w powietrzu 20 000 owadów. Dlatego za wszelką cenę musimy zachować te ptaki w naszym otoczeniu.

Jerzyk jest uzależniony od miejsc gniazdowania w ludzkich budowlach a przez to zagrożony. Dlatego tak ważne i potrzebne jest budowanie bezpiecznych wież lęgowych dla jerzyków.

Pierwsza w Polsce tego typu budowla powstała według koncepcji opracowanej w ramach konkursu zorganizowanego przez STOP. Dysponujemy kontaktami do twórców różnych, bardzo ciekawych koncepcji wież lęgowych. Wiele dzielnic Warszawy chciałoby mieć swoją, niepowtarzalną wieżę – ale brakuje im środków na realizację takiego przedsięwzięcia. Wieża zbudowana dzięki jednemu sponsorowi lub np. kilku klientom jednej firmy albo też przeprowadzonej dzięki tej firmie zbiórce funduszy – byłaby nie tylko bardzo pożyteczna, ale także byłaby doskonałą reklamą dla sponsorów i organizatorów takiego przedsięwzięcia.

Zobacz galerię projektów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie architektonicznym „Wieża dla jerza” zorganizowanym przez STOP.

Więcej o wieżach można przeczytać tu:

 

Podstrona na stronie www firmy

Podstrona zawierałaby propozycje pro-ptasich działań dla partnerów, klientów firmy. Po jakimś czasie naszej współpracy mógłby to być pokaźny dorobek mniejszych i większych projektów służących ptakom.

Wolontariat pracowniczy, konkursy dla pracowników

Możemy zorganizować warsztaty fotografii przyrodniczej i konkurs fotograficzny o tematyce związanej z ptakami oraz wystawę zdjęć.

Istnieje także możliwość zorganizowania zajęć dla pracowników w ramach wolontariatu pracowniczego. Przykładowym działaniem może być budowa tratewek dla ptaków wodnych.

Promocja w mediach

Mamy doświadczenie w wystąpieniach medialnych i dużą bazę mediów zainteresowanych naszymi działaniami. Każdy projekt jest okazją do promocji partnerów i sponsorów w mediach. w Przykładowe wystąpienia w mediach:

– godzinna audycji w TOK Fm o wieży dla jerzyków – emisja miała miejsce w weekend 22.12.2012.
– reportaż radiowy „Ptasia pasja” autorstwa Alicji Grembowicz. Dotyczył ptaków i ludzi je obserwujących. W reportażu wystąpili członkowie STOP. Można go wysłuchać na stronie Polskiego Radia
– w czasopismie Ptaki Polski nr 1/2012 (25) opublikowany został artykuł Doroty Zielińskiej, wiceprezes STOPu, pt. „Jerzyk – podniebny łowca”.

 

KONTAKT w sprawie współpracy – napisz na adres: stop@stop.eko.org.pl lub skontaktuj się poprzez formularz:

Kontakt

W sprawach współpracy można się z nami kontaktować za pośrednictwem poniższego formularza.
Imię i nazwisko:*
Email:*
Nr telefonu:
Firma:
Temat wiadomości:*
Interesują mnie:*
Wiadomość:
Przepisz znaki z obrazka:

* Oznacza pola wymagane