Jak mądrze dokarmiać ptaki aby pomagać a nie szkodzić? (2011)

wspolfinansowanie_z_syrenka_biale_tlo

Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków realizuje projekt dotyczący prawidłowego dokarmiania ptaków. W ramach projektu przewidziane są działania edukacyjne, promujące ochronę zwierząt na terenie m.st. Warszawy w zakresie tematu „Jak mądrze dokarmiać ptaki aby pomagać a nie szkodzić?”. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy.

Realizacja projektu ma na celu podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców Warszawy na temat właściwego dokarmiania ptaków. Chcemy propagować wśród najmłodszych właściwe podejście do przyrody i rozbudzić wrażliwości na los ptaków w mieście.W ramach projektu przewidziana jest m.in organizacja konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Chcemy wywołać zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców Warszawy w działania na rzecz zwierząt, poprawić jakość dokarmiania ptaków w mieście.

W ramach projektu „Jak mądrze dokarmiać ptaki aby dokarmiać a nie szkodzić” STOP organizuje konkurs plastyczny dla przedszkoli. Tematem konkursu jest dokarmianie ptaków. Dzieci mają w dowolnej technice stworzyć prace plastyczne na temat „Mój wymarzony karmnik”.

Ogłoszenie konkursu i regulamin 

Rozstrzygnięcie konkursu

Galeria prac konkursowych

W ramach projektu powstała także ulotka oraz plakat dotyczący prawidłowego dokarmiania ptaków (POBIERZ w pełnym rozmiarze):