Zostań wolontariuszem!

Wyślij zgłoszenie, napisz co chciałbyś robić.

UWAGA – można u nas odbywać praktyki studenckie! Na prośbę wolontariusza możemy także wystawić referencje, świadectwo pracy społecznej itp.

Nasze potrzeby:

 • pomoc w organizacji i prowadzeniu stoisk promocyjnych STOPu na różnego typu piknikach i imprezach plenerowych (Dzień Ziemi, Piknik Naukowy, Dzień Wody, Piknik Organizacji Pozarządowych itp.). Najbliższe terminy na które przyjmujemy zgłoszenia wolontariuszy:
9 maja 2015 (sobota) od 11:00 do 20:00 – Piknik Naukowy (kliknij w strzałkę aby rozwinąć) 

 W tym roku zakwalifikowaliśmy się do udziału w Pikniku Naukowym organizowanym 9 maja na Stadionie Narodowym. Impreza duża, prestiżowa, całodzienna – więc każda pomoc jest cenna. Nawet na kilka godzin, przy okazji zwiedzania pikniku. Oficjalne godziny otwarcia dla publiczności to 11-20, ale trzeba najpierw porozstawiać wszystko, a potem posprzątać, więc zaczynamy o 8 rano. Pakowanie zwykle idzie szybciej :)

Co trzeba będzie robić na pikniku? Na początek poustawiać i pozawieszać rzeczy na stoisku. W czasie trwania imprezy: zapisywać maile na listę mailową, udzielać podstawowych informacji o działalności STOPu, wyjaśniać na czym polegają przygotowane atrakcje (będą też instrukcje na piśmie), pomóc przy konkursie zagadkowym (pytania i odpowiedzi będą przygotowane wcześniej), poprowadzić grę outdoorowo-planszową o ptakach, porysować z dzieciakami… Jednym słowem – naprawdę dobra zabawa!

Jeśli macie trochę czasu w sobotę, oraz ochotę na spędzenie go na fajnej imprezie, to prosimy o zgłoszenie się. Koordynatorką stoiska jest Renata Szmit, więc zgłoszenia przesyłajcie wyłącznie do niej, na adres kwerkus @ wp . pl

Nie zapomnijcie o podaniu godzin w których możecie pomóc. Każdy z wolontariuszy dostanie podziękowania na piśmie, w postaci pięknego dyplomu oraz prezent-niespodziankę.

 • redaktor forum STOPu na Forum PRZYRODA. Do obowiązków należałby: publikowanie informacji o działaniach STOP (otrzymywanych od nas), moderowanie dyskusji.
 • czasami potrzebujemy napisania lub przetłumaczenia tekstu, np. do umieszczenia na stronie www. Jeśli chcesz nam w tym pomagać – zgłoś się.
 • autorzy zdjęć – potrzebujemy fotografii do zilustrowania różnych publikacji, artykułów na stronie, czy informacji zamieszczanych na Facebooku – jeśli robisz zdjęcia ptaków, przyrody i chciałbyś użyczyć nam je do wykorzystania w różnych celach, daj nam znać.
 • czasami potrzebujemy pomocy w przewiezieniu czegoś, pakowaniu paczek i tym podobnych prostych czynnościach. Jeśli mógłbyś nam pomagać – zgłoś się, odezwiemy się jak będziemy potrzebować takiej pomocy.
 • pomoc w obserwacji budynków pod kątem gniazdowania ptaków lub sprawdzanie w terenie czy remont budynku nie zagraża ptakom, czy prowadzony jest zgodnie z ustaleniami zawartymi w opinii ornitologicznej, np. czy wykonawca obniżył rusztowania.
 • sprawdzanie w terenie zgłoszeń o zagrożonych ptakach.
 • prowadzenie interwencji by ochronić ptaki zagrożone np. w czasie remontów budynków, wycinek drzew itp.
 • monitorowanie kolizji ptaków z budowlami lub/i ekranami dźwiękochłonnymi w wybranym przez siebie rejonie.
 • poprowadzenie prostej prelekcji lub spaceru przyrodniczego w Warszawie lub okolicach.
 • wyszukiwanie w Internecie możliwości dofinansowań działań STOPu, współpracy w ciekawych projektach itp.
 • nawiążemy współpracę z osobami, które chciałyby zająć się fundraisingiem (możliwa prowizja od zdobytych środków)

Skontaktuj się z nami!

Wyślij nam swoje zgłoszenie. Krótko opisz co mógłbyś i chciałbyś robić.
Imię i nazwisko:*
Adres email:*
Telefon:
-
Temat:
Wiadomość:*
Przepisz znaki z obrazka:

* Pola wymagane