Książka „Atlas dziur i szczelin” i spacer z autorem

Polecamy wyjątkowy, bezpłatny Spacer przyrodniczy z Michałem Książkiem po lasku Bielańskim i książkę Michała o sekretach miejskiej przyrody: „Atlas dziur i szczelin”. „Michał Książek, znany reportażysta, poeta i przyrodnik oraz Wydawnictwo Znak Literanova zapraszają na spacer po Lesie Bielańskim, podczas którego odkryjecie sekretne życie przyrody rozwijającej się w cieniu wielkiego miasta! Będziecie obserwować ptaki i nauczycie się, jak odróżniać różne gatunki po ich śpiewie, usłyszycie opowieści o drzewach, mchach, porostach, dowiecie się też jak wspierać miejską przyrodę. A oprócz tego będziecie mogli zdobyć egzemplarze „Atlasu dziur i szczelin” z autografem Autora!

UWAGA: na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem: promocja@prart-media.pl

Spotykamy się w sobotę 17 czerwca przy Bistro Mała Czarna, ul. Gwiaździsta 69, o godzinie 10:00. Weźcie ze sobą lornetki i lupy!

O książce: Przyroda, która przejmuje miasto, zaczyna od najmniejszych pęknięć w betonie! Rodzina sikorek zamieszkała w Warszawie pod adresem METRO ŚWIĘTOKRZYSKA 03. Pewien szpak umościł sobie gniazdo w bombowcu z MUZEUM LOTNICTWA. Wróble wprowadziły się do starego neonu TEATR DRAMATYCZNY. Przyroda wcisnęła się w najmniejsze szczeliny miasta i znalazła szpary w zabudowanych metropoliach. Zazieleniła dziury chodnikowe, o które potykamy się, śpiesząc do pracy. Ten świat, którego nie dostrzegamy na co dzień, oczarowuje, jeśli tylko znajdziemy chwilę, żeby go odkryć. Michał Książek zabiera nas na spacer po dobrze znanych ulicach i zachęca, by patrzeć uważniej. Tropi sekretne życie ukryte wśród betonu i schowane za neonami wielkich miast. Z przewrotnym poczuciem humoru opowiada o nieoczywistych przestrzeniach miejskich, w których rozgościła się natura. ” – cytujemy za wydawnictwem :).

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!