Dobre życzenia dla wszystkich istot

Dobre życzenie przesyłamy wszystkim miłośnikom ptaków, szczególnie tych, które nie należą do rzadkich czy spektakularnych gatunków, a nawet są często dyskryminowane, jak gołębie miejskie czy hodowlane kury. Życzymy tym dyskryminowanym, żeby ludzie dostrzegali w nich istoty warte dobrego traktowania. A Wam życzymy pokoju, spokoju, zdrowia, radości, dobrej energii płynącej od innych ludzi i wysyłanej do nich. Przy okazji świąt, które w wielu domach wiążą się z nadmiarem jedzenia, zachęcamy do dzielenia się nadmiarową żywnością w ramach sieci rozmaitych jadłodzielni i podzielni oraz po prostu np. z sąsiadami (szczególnie tymi starszymi, samotnymi, uboższymi).

Poniżej podajemy linki przydatne jeśli chcecie oddać jedzenie (lub inne rzeczy) do jadłodzielni czy podzielni. Jedzenie i wszelkie przedmioty: Dzielnia Saska Kępa oraz Mokotów – Podzielnia na naszym podwórku. A tu znajdziecie listę ponad 20 warszawskich jadłodzielni rozsianych po całym mieście: https://www.facebook.com/photo/?fbid=179728954578078&set=a.177394558144851

We wszelkich jadłodzielniach i innych dzielniach możecie się też oczywiście zaopatrzyć w jedzenie i różne potrzebne Wam rzeczy – po prostu je sobie wziąć całkiem za darmo. Nie chodzi o to, czy ktoś jest biedny czy bogaty, ale o to, żeby nie kupować i nie wyrzucać, nie marnować, ale oszczędzać zasoby Ziemi. I tego nam wszystkim i planecie życzymy przy okazji każdych świąt 🙂.

Tekst i grafika: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!