Konkurs w trosce o lepszy świat i „Jadłonomia po polsku” do wygrania!

Co ma wspólnego weganizm z ochroną ptaków, czy w ogóle przyrody? Ano ma dużo wspólnego i to nie tylko z ochroną hodowlanych kurczaków. Eliminowanie z diety produktów odzwierzęcych (mięsa i nabiału) zmienia świat na lepsze dla ptaków i innych zwierząt, dla przyrody i dla nas samych. Rezygnując z mięsnego posiłku robimy codziennie coś konkretnego dla poprawy losu zwierząt (bo ich hodowla przemysłowa jest pełna niewyobrażalnego okrucieństwa). Codziennie przykładamy rękę do walki z katastrofą klimatyczną (bo produkcja mięsa jest jedną z jej przyczyn). Jesteśmy zdrowsi, lepiej się czujemy. Także z tym, że ratujemy lasy deszczowe przed wycinką pod kolejne pastwiska dla bydła lub uprawy paszy dla zwierząt hodowanych na mięso.

Jeśli chcecie walczyć o lepszy świat, przyda Wam się oręż w postaci wspaniałego, wegańskiego jedzenia ;). To przyjemna walka, a w dodatku ułatwimy Wam sprawę: mamy dla Was 3 pyszne „Jadłonomie po polsku”. Książki kucharskie z przepisami kuchni polskiej w wersji wegańskiej, napisane przez Martę Dymek, autorkę słynnego bloga z wegańskimi przepisami Jadłonomia :). Wydane przez Wydawnictwo Marginesy. Kto nie wygra, niech koniecznie kupi tę smakowitą publikację :).

KONKURS (na naszym Facebooku):

Waszym zadaniem jest:
1. polubić naszego Facebooka oraz polubić i udostępnić ten wpis (z ustawieniami „publiczne”),
2. w komentarzu pod powyżej wymienionym wpisem (na naszym Facebooku) opisać Waszą drogę do ograniczania produktów odzwierzęcych. Od jak dawna to robicie? Dlaczego? Od czego się to zaczęło i na jakim jesteście etapie? Co jest w tym dla Was najtrudniejsze? Plusem będzie też dodane do tej relacji zdjęcie efektów Waszych kulinarnych starań o lepszy świat ;).

Konkurs trwa do 06.07.2020 włącznie. Spośród uczestników wybierzemy 3 osoby, które otrzymają książki. Jeśli kandydatów na zwycięzców będzie dużo i poczujemy się zagubieni i spanikowani kogo wybrać, to będziemy losować ;). Rozstrzygnięcie opublikujemy na fejsie po zakończeniu konkursu.

Tekst: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!