Przeciwko wycince 500 drzew nad Wisłą – spacer przyrodniczy (sobota 25.01.2020)

Ratusz planuje wycinkę 500 drzew i kilkudziesięciu tysięcy krzewów rosnących na cennym przyrodniczo obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. To wszystko w ramach przebudowy Wybrzeża Helskiego, której towarzyszyć ma budowa wału przeciwpowodziowego. Cała wycinka ma zostać przeprowadzona do końca lutego, aby zdążyć przez okresem ochrony lęgu ptaków. Powstaje ruch społeczny dla ocalenia drzew, zainicjowany przez „zielonego radnego” Pragi Północ, Grzegorza Walkiewicza.

Przygotowany został apel i zbieramy podpisy sprzeciwu: https://naszademokracja.pl/petitions/stop-wycince-500-drzew-na-praskim-brzegu-wisly

W sobotę 25.01.2020 organizowany jest spacer nad Wisłą, na który chcielibyśmy Was zaprosić. Wspólnie przyjrzymy się zagrożonej przyrodzie, zrobimy dokumentację fotograficzną.

Spotkamy się o 10.00 przy Pomniku Kościuszkowców u zbiegu ulic Wybrzeże Szczeciński i Okrzei, a także przy wejściu do Portu Praskiego. W tym miejscu deweloper buduje śluzę, umożliwiającą zabudowę terenu Portu. Do śluzy ma być dołączony przeszło 2 kilometrowy wał przeciwpowodziowy. Spod pomnika przejdziemy ścieżką spacerową wzdłuż Wisły do Mostu Gdańskiego.


...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!