EKOwybory do samorządu: Praga Południe i nie tylko

Głosujcie na naszą prezeskę, Dorotę Zielińską w wyborach samorządowych. W trosce o lepszy (lokalny) świat postanowiła startować w wyborach samorządowych do rady dzielnicy Praga Południe, w której najczęściej działamy dla przyrody :). Połączyliśmy siły z aktywistami miejskimi z Miasto Jest Nasze – Praga Południe i Stowarzyszenie Wiatrak i razem z nimi nasza prezeska będzie na wspólnej liście wyborczej. Na Grochowie Południowym będziecie więc mogli zagłosować na Dorotę Zielińską :).

Jeśli się uda i Dorota zostanie radną dzielnicy, to na pewno będzie walczyć o jakość i ilość zieleni na Pradze Południe, o to, żeby tereny zielone służyły mieszkańcom, były wartościowe przyrodniczo i prawidłowo chronione, żeby drzewa były zadbane i bezpieczne dla ludzi. Walczy o to już dziś, między innymi za pomocą projektów do budżetu obywatelskiego, ale będąc radną mogłaby być jeszcze skuteczniejsza :).

Jako Stowarzyszenie Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków nie popieramy żadnej partii ani nie jesteśmy przeciwko żadnej partii. Działamy lokalnie, jako zieloni, a zarazem miejscy aktywiści. Chcemy wspierać eko-kandydatów do samorządu i sami działać jeszcze skuteczniej dzięki dołączeniu do samorządu naszej przedstawicielki – prezeski, Doroty Zielińskiej.

Coraz więcej zielonych i „ogólnomiejskich” aktywistów startuje w wyborach samorządowych. Zamiast tylko narzekać na samorządowców, chcemy działać w samorządzie :). Polecamy „zielonych” kandydatów do samorządu w Warszawie: Praga Południe, rada dzielnicy: Dorota Zielińska (z listy MJN – Ruchy Miejskie), do rady dzielnicy Śródmieście warto głosować na Annę Amsterdamską z Wygra Warszawa, do rady dzielnicy Praga Północ na Grzegorz Walkiewicz z Wygra Warszawa i Karolinę Krajewską z Porozumienia dla Pragi, na Gocławiu dla zwierząt działa Alicja Wydro z listy Miasto Jest Nasze – Praga Południe i Stowarzyszenie Wiatrak, na Ursynowie do rady miasta głosujemy na Joanna Mazgajska z listy Wygra Warszawa, na Saskiej Kępie mamy zaufanie do kandydata do rady Pragi Południe Tadeusza Rudzkiego startującego z listy ruchów miejskich Miasto Jest Nasze – Praga Południe i Stowarzyszenie Wiatrak, do rady dzielnicy Wawer – Jacek Wiśnicki – Radny z Falenicy, nr 1 na liście nr 24 KWW Razem Dla Wawra (są w koalicji MJN-Ruchy Miejskie).

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: EKOwybory do samorządu. Dołączajcie i śledźcie na bieżąco zielone kwestie w wyborach samorządowych.

Tekst: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!