Bezpłatny spacer przyrodniczy dla dzieci „Wisła na wysokości Saskiej Kępy” (sobota, 20.10.2018)

W najbliższą sobotę (20. października) zapraszamy na bezpłatny spacer przyrodniczy dla dzieci nad Wisłą warszawską w okolicy Saskiej Kępy. Prześlijcie tą wiadomość do osób potencjalnie zainteresowanych :)!

Zapraszamy dzieci z dorosłymi lub bez na spacer z przewodniczką – przyrodniczką. Poznamy kolejny odcinek Wisły warszawskiej. Powędrujemy prawym brzegiem od mostu Poniatowskiego w kierunku Łazienkowskiego. Zwiedzimy jesienny las łęgowy i dowiemy się skąd się wziął. Poznamy rozmaite ślady i kryjówki zwierząt – dzieci zamienią się w prawdziwych przyrodników-tropicieli ;). Popatrzymy na ptaki przez lunetę, żeby zobaczyć jak wyglądają z bliska. Liczymy na dokładne oglądanie kormoranów, które codziennie przesiadują w tej okolicy na kamieniach wystających z rzeki.

Dzieci młodsze niż 4. klasa podstawówki muszą zabrać ze sobą dorosłych ;).

Termin spaceru: sobota, 20.10.2018, w godzinach 10 – 13.
Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykanie z nauczycielem-opiekunem grupy przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracają osoby, które chcą być cały czas z nauczycielem. Kto chce przybyć od razu nad Wisłę, spotka się z przewodniczką o 10.30 koło placu zabaw, który jest nad Wisłą, pomiędzy mostem Poniatowskiego a plażą Poniatówka i Stadionem Narodowym, tu znajduje się MAPKA.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy poprzez FORMULARZ TUTAJ
lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

Informacje organizacyjne:
Dzieci proszone są o posiadanie karty miejskiej lub 2 biletów ulgowych (przemieścimy się komunikacją miejską).

Odbyło się już kilka spacerów nad Wisłą na wysokości Golędzinowa oraz w Parku Skaryszewskim. Terminy kolejnych spacerów będziemy podawać sukcesywnie między innymi w wydarzeniu na naszym „fejsbuku”, które to wydarzenie znajdziecie TU. Prawdopodobnie będą to kolejne październikowe i listopadowe soboty.

Spacery odbędą się w ramach projektu z budżetu obywatelskiego Warszawy.

KORMORANY

 

Tekst: D.Z.

Fot.: M. Długosiewicz

 

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!