Bezpłatny spacer przyrodniczy dla dzieci – Park Skaryszewski (sobota, 13.10.2018)

Zapraszamy dzieci z dorosłymi lub bez na spacer przyrodniczy z przewodniczką – przyrodniczką po Parku Skaryszewskim. Jest to wyjątkowy park, położony obok Stadionu Narodowego. Jest niezwykle atrakcyjny przyrodniczo i krajobrazowo, dzięki czemu przyciąga odwiedzających z całej Warszawy. Jest pełen kryjówek zwierząt, których będziemy szukać. Na spacerze będzie można poznać związek parku z Wisłą i zobaczyć jej starorzecze z dziką wyspą bobrów i czatownią zimorodków. Uczestnicy dowiedzą się skąd w parku miejskim wzięły się zające, gdzie swój azyl mają ważki i motyle, gdzie chowają się nietoperze i jakie jest miejsce zamieszkania jednych z najmądrzejszych ptaków na świecie. Dowiedzą się także, jak urzędnicy razem z przyrodnikami w mądry sposób dbają o przyrodę parku.
Dzieci młodsze niż 4. klasa podstawówki muszą zabrać ze sobą dorosłych ;).

Zbiórka pod szkołą na Esperanto, ale kto napisze maila i uzasadni, może przyjechać od razu do parku, jeśli tak mu będzie wygodniej ;). Adres mailowy i informacje organizacyjne znajdziecie poniżej.

Termin spaceru: sobota, 13.10.2018, w godzinach 10 – 13.
Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykanie z nauczycielem-opiekunem grupy przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracamy.

Zapisy:
decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy poprzez formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjh8LjbuLMYg8ZAZ0LqoyDA7Oz4N8vSQ0DidKGakPBQ331sg/viewform?usp=pp_url
lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

Informacje organizacyjne:
Dzieci proszone są o posiadanie karty miejskiej lub 2 biletów ulgowych (przemieścimy się komunikacją miejską).

Najprawdopodobniej odbędą się także kolejne spacery. Ich terminy będziemy podawać sukcesywnie. Prawdopodobnie będą to kolejne październikowe i listopadowe soboty.

W ramach niniejszego projektu odbyło się już kilka spacerów nad warszawską Wisłą oraz jeden w Parku Skaryszewskim. Ogłaszaliśmy je w tym wpisie na naszej stronie internetowej (który edytujemy), oraz w innych wpisach tutaj i na naszym profilu na Facebooku i w wydarzeniu „fejsbukowym” pt. Bezpłatne spacery przyrodnicze dla dzieci.

Spacery mogą się odbyć dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego Warszawy Budżet partycypacyjny w Warszawie :).

Tekst i zdjęcie: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!