Bezpłatny spacer przyrodniczy dla dzieci (sobota, 21.04.2018)

Zapraszamy na bezpłatny spacer przyrodniczy dla dzieci! Liczba miejsc ograniczona (zapisy)! Informacja jak się zapisać – na końcu tego tekstu. Zapraszamy też dzieci młodsze niż uczniowie 4. klasy podstawówki, ale muszą zabrać na spacer dorosłego opiekuna .

Termin: sobota, 21. kwietnia 2018, w godzinach 10 – 13.
Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykamy się przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracamy.

Program:

Grupy dzieci wraz z przewodnikami i opiekunami (nauczycielami z SP 222) będą poznawać najcenniejsze przyrodniczo tereny w Warszawie. Dzieciaki mogą zabrać ze sobą swoich dorosłych ;).

Wybierzemy się nad Wisłę, na teren, gdzie przyroda jest pod ochroną tzw. obszaru Natura 2000. Zobaczymy przyrodę na prawym, praskim brzegu Wisły. Dzieci dowiedzą się najważniejszych rzeczy o Wiśle i jej historycznym oraz obecnym wpływie na Warszawę.

Przewodnicy prowadzący zajęcia będą pokazywać przyrodę jako system powiązanych ze sobą zwierząt i roślin, zwracać uwagę uczestników na obecność przyrody w mieście i konieczność jej ochrony.

Będziemy obserwować zwierzęta, poznawać florę i faunę oraz zależności ekologiczne pomiędzy elementami przyrody. Będziemy także starać się wyszukać ślady zwierząt, pokażemy szczególnie cenne dla nich miejsca bytowania, żerowania, odpoczynku.

Uczestnicy spaceru otrzymają broszurki o Wiśle warszawskiej. Planowane są też konkursy z nagrodami związanymi z warszawską Wisłą.

Informacje organizacyjne:
Dzieci proszone są o posiadanie karty miejskiej lub 2 biletów ulgowych (przemieścimy się tramwajem nr 1 nad Wisłę na wysokości Mostu Gdańskiego).

Zapisy:
Zapisy poprzez formularz https://goo.gl/forms/weCqNndahfRg9EbB3 lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

Tekst: D.Z.

Ilustracja: Anna Gauvin

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!