Co będzie dalej z Parkiem Skaryszewskim? Wypowiedz się w anonimowej ankiecie – tylko do 30.04.2018!

Drodzy miłośnicy przyrody, Park Skaryszewski Was potrzebuje! Działajmy w tej sprawie wspólnie, by chronić przyrodę. Pomóżcie nam, czyli wypowiedzcie się w konsultacjach. Ankieta internetowa jest anonimowa.

Od około półtora roku STOP współtworzy koalicję „Cicho jest w Parku Skaryszewskim”. Domagamy się m.in. stosowania przepisów dot. ruchu pojazdów, a także zaprzestania organizacji uciążliwych imprez, które wiążą się m.in. z hałasem, obecnością reklam, tysięcznymi (!) tłumami ludzi, nachalną komercją, etc..

Trwają konsultacje, które mogą pomóc w powstaniu reguł, które mogą skutecznie wyeliminować imprezy zagrażające przyrodzie Parku, niezgodne z jego podstawową,  przyrodniczą funkcją. W ankiecie są też pytania dot. ruchu pojazdów, a także uciążliwości generowanych przez niektóre lokale (są nimi np. dojeżdżanie do lokali autami, rozjeżdżanie trawników, czy nadmierny hałas, etc.).

Gorąco Was zachęcamy, wypowiedzcie się na rzecz ochrony przyrody parku przed imprezami masowymi, hałasem, nagłośnieniem, tłumami, pojazdami! Łatwo to zrobić wypełniając ankietę online: https://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/…

Wspólnie przywróćmy Parkowi jego funkcję, niech będzie dla zmęczonych „miastowych” ostoją ciszy, spokoju i relaksu na łonie przyrody!

Tekst: D.Z.

Ilustracja: plakat organizatora konsultacji.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!