Czwarta wycieczka z cyklu „Ptaki warszawskich parków”: park Skaryszewski, niedziela, 15 marca – zapraszamy!

Zapraszamy na kolejne wspólne ptaszenie :). W niedzielę 15 marca, około 9 rano, razem z doświadczonym przewodnikiem i terenowcem, Robertem Miciałkiewiczem udamy się do najfajniejszego i chyba najciekawszego przyrodniczo parku w Warszawie: do „Skaryszaka” :). Jest to miejsce wyjątkowe, rozległy, stary park, który powstał na terenach wydartych przed wielu laty nadwiślańskiej przyrodzie. Gęste zarośla, okazałe dziuplaste drzewa, a pod nimi miejsca, gdzie leżą niezgrabione liście, duże otwarte przestrzenie, sieć zbiorników wodnych i kanałków stwarzają doskonałe siedliska dla wielu gatunków zwierząt. To prawdziwa ciekawostka, że w parku położonym 100m od stadionu Narodowego, tuż koło ruchliwych ulic, można spotkać lisa, zająca, bobry a nawet żerującego bociana czarnego! Często widzi się krogulca, dzięcioła zielonego, nie dziwi zimorodek, nurogęś, czy czapla siwa, a z dziupli drzew słychać piski nietoperzy.

Zbiórkę zrobimy w takim miejscu, do którego łatwo dojedziecie komunikacją miejską. Z centrum jedzie się tramwajem około 10 minut.

Szczególnie gorąco zachęcamy początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem naszych wycieczek jest popularyzacja obserwowania ptaków :).

Jak zawsze przypominamy: wycieczki na ptaki są powolnymi spacerami z wieloma przystankami, dlatego uważajcie, żeby nie ubrać się za lekko, bo można zmarznąć. Weźcie tez takie buty, które można ubłocić, bo będziemy chodzić nie tylko po asfalcie.

Koszt uczestnictwa w wycieczce jest niewielki: 17zł. Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko frajda, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej namawiajcie krewnych i znajomych na udział. Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty do czwartku wieczorem, WYŁĄCZNIE na adres wycieczki.stopu@gmail.com

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty:
„nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 15.03.2015”

Wycieczka odbędzie się, jeżeli wpłaty wyniosą w sumie co najmniej 250zł. Osobom, które przyślą w terminie potwierdzenie wpłaty, przesłane zostaną informację o miejscu i godzinie zbiórki. Jeżeli grupa uzbiera się do czwartku, to będzie można do niej dołączyć także później, ale nie zwlekajcie do ostatniej chwili, bo przez to zwlekanie wycieczka może nie dojść do skutku.

Jeżeli wycieczka się nie odbędzie, organizator zwróci pieniądze na konta, chyba, że otrzyma informację (w tytule przelewu lub w mailu), że w razie nieodbycia się wycieczki uczestnik nie oczekuje zwrotu. Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, która się odbędzie – to jego wpłata nie podlega zwrotowi.

Patronat medialny nad STOPowymi wycieczkami objął portal BirdWatching. Zaglądajcie na stronę www.birdwatching.pl , gdzie znajdziecie piękne zdjęcia i ciekawe informacje dotyczące ptaków i nie tylko.

 Patronat medialny cyklu „Ptaki warszawskich parków”:

BirdWatchingPL_bannerek

Dorota Zielińska

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!