GŁOSUJ na wieżę dla jerzyków w budżecie obywatelskim!

Pomóżcie nam zbudować wieżę dla jerzyków – zagłosujcie na nią w budżecie obywatelskim! Jeżeli wieża dostanie dużo głosów – to dzielnica (Praga Południe) wybuduje ją. Glosować można od 20 do 30 czerwca, na jeden, wybrany obszar w Warszawie. Zagłosować możesz na www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Jako obszar, w którym oddajesz głos wybierz KAMIONEK (na Pradze Południe) i zagłosuj na PROJEKT NR 19: Wieża dla jerzyków! Nie musisz być zameldowany/zameldowana w Warszawie, wystarczy, że tu mieszkasz. Głosować może każdy, także dzieci. Najlepiej głosować przez Internet na www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Można głosować także w urzędzie dzielnicy lub wysyłając swój głos do urzędu pocztą, z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2015” (żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 20 a 30 czerwca 2014 r. Kartę do głosowania można pobrać ze stron internetowych urzędu lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy.)

Jerzyki nazywane są zabójcami komarów. Pojedynczy jerzyk może schwytać 20 000 owadów latających dziennie! Warto też wspomnieć, że te pożyteczne ptaki nie brudzą swojego otoczenia – są idealnymi sąsiadami.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o jerzykach i wieży:

Czy jerzyki uratują Warszawę przed komarami?

Jerzyk – podniebny łowca. Artykuł Doroty Zielińskiej

Ptaki w budynkach chronią przed owadami – ulotka i plakat do ściągnięcia

Informacje o wieży na stronie Rady Kamionka.

Dziękujemy Maciejowi Szymańskiemu za użyczenie pięknego zdjęcia jerzyka lecącego do wieży z paszczą pełną schwytanych owadów .

Tekst: Dorota Zielińska

jerzykfot. Maciej Szymański

 

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!