Najprzyjemniejsza forma ochrony przyrody i zwierząt to weganizm ;)

Mamy nadzieję, że wiecie czemu weganizm to sposób na ochronę przyrody, zwierząt dzikich i niedzikich? To proste: żeby wyprodukować kilogram kotletów z soczewicy potrzeba o wiele mniej wody, metrów kwadratowych Ziemi, paliw kopalnych i cierpienia zwierząt niż żeby wyprodukować kilogram kotletów z mięsa. Pyszne wegańskie jedzenie to naprawdę najmilszy sposób ochrony przyrody😉! Inspiracją dla tej „formy ochrony przyrody” są takie książki kucharskie jak najnowsza „Gotuj roślinnie”, autorstwa Wegan Nerd wydana przez Wydawnictwo Marginesy.

Które pierogi są najlepsze? Polskie pierogi z niemięsem? Indyjskie samosy faszerowane ziemniakami i zielonym groszkiem? Latynoamerykańskie empanadas z czerwoną fasolą i warzywami? A może… wcale nie musisz wybierać?

Kuchnia wegańska nie ma przypisanego konkretnego miejsca. To fuzja różnych smaków, przypraw i składników – kuchnia bardzo autorska, pełna ciekawych połączeń.

Alicja Rokicka, autorka bloga Wegan Nerd zainspirowana podróżami po świecie dzieli się recepturami na swoje ulubione dania. Są tu przepisy na kapustę pekińską na kilka sposobów, odczarowaną polską pizzę, ravioli z fasolą, turbocynamonowe szwedzkie bułeczki, gruzińskie chaczapuri, wun sen, czyli szklany makaron prosto z Tajlandii, kolorowe sałatki, kojące makarony i kluski, roślinny street food, ale także pożywne dania jednogarnkowe i zapiekanki. A wszystko to okraszone dozą szaleństwa i zabawy.
„Gotuj! roślinnie” to książka dla osób kochających gotować, z zajawką na fajne pomysły. A w szczególności lubiących dobre jedzenie i chcących się nim dzielić.

Tekst: D. Z., Wydawnictwo Marginesy

Grafika: Wydawnictwo Marginesy

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!