Głosujcie na ochronę drzew przed piłą i ptaków przed zabijaniem się o szyby – budżet obywatelski Warszawy (głosowanie: 06.-23.09.2019)

Głosuje się na 2 rodzaje projektów: ogólnomiejskie oraz dzielnicowe. Polecamy projekt ogólnomiejski chroniący ptaki przed zabijaniem się o szyby: Warszawskie szklane wiaty przystankowe bezpieczne dla ptaków oraz projekty dzielnicowe dla ochrony drzew na Pradze Południe: Ratujemy drzewa Parku Skaryszewskiego -kontynuacja (1540) i Ochrona drzew Saskiej Kępy -kontynuacja (1561).

Głosują także dzieci, bez względu na wiek – przecież to także dla nich chronimy drzewa i ptaki :)! Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy, nie trzeba być zameldowanym. Tu krok po kroku jak głosować (to proste jak kliknięcie :) ): https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome

Tu przeczytacie o projekcie ochrony ptaków przed zabijaniem się o szyby: https://www.facebook.com/events/2398050567191454/

Tu znajdziecie opisy projektów dzielnicowych dla ochrony drzew:
Ratujemy drzewa Parku Skaryszewskiego -kontynuacja (1540)
Ochrona drzew Saskiej Kępy -kontynuacja (1561).

Jak co roku złożyliśmy do budżetu obywatelskiego projekty dla ochrony drzew i zachęcamy by na nie głosować wspieramy też bardzo pożyteczny, pilotażowy projekt chroniący ptaki przed rozbijaniem się o przezroczyste wiaty przystankowe.


Staramy się co roku składać do budżetu obywatelskiego projekty chroniące kolejne okazałe drzewa. Takie drzewa to niezwykle cenne mikrokosmosy pełne życia ptaków, nietoperzy, bezkręgowców, porostów. Te cudowne mikrokosmosy pracują ciężko dla mieszkańców miasta, by oczyszczać i nawilżać powietrze, chronić przed upałami i hałasem, koić zielenią liści zmęczone oczy i umysły. Okażmy im wdzięczność i szacunek – głosując na ochronę drzew w ramach budżetu partycypacyjnego.


...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!