Pobierz książkę „Drzewa w cyklu życia” – jak je traktować w każdej z jego faz

Wspaniała książka o drzewach do pobrania za darmo :)! Można się dużo nauczyć i wykorzystać tę wiedzę dla ochrony drzew :). Opis faz życia drzewa i tego jak traktować drzewo w każdej z tych faz.  „Każda z nich – młoda, dojrzała i sędziwa – wymaga innego podejścia do pielęgnacji. Praktyczne i efektywne metody formowania młodych drzew zostały wypracowane w Holandii (Jan-Willem de Groot). Wszechstronne wytyczne i normy dotyczące utrzymania drzew dojrzałych, na podstawie licznych badań naukowych oraz praktyki gospodarowania drzewami, powstały w Niemczech (Dirk Dujesiefken). W Wielkiej Brytanii natomiast, w wyniku długoletnich, bogatych oraz interdyscyplinarnych doświadczeń, wypracowano techniki opieki nad – choć wyjątkowo tam liczną, to jednak zagrożoną – populacją drzew sędziwych (Neville Fay, Nigel de Berker).”

Im więcej będziemy wiedzieli o drzewach, tym więcej drzew uda nam się ochronić. Przesyłajcie link do tej publikacji wszystkim, którzy powinni ją przeczytać, także urzędnikom zarządzającym zielenią w Waszej okolicy :).

Książka powstała w ramach projektu Drogi dla Natury. Tu możecie ją pobrać za darmo w pdfie klikając w ten niebieski tekst.

Cytat pochodzi ze strony projektu Drogi dla Natury, realizowanego przez Fundację Ekorozwoju FER.

Tekst: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!