Bezpłatne spacery przyrodnicze dla dzieci nad Wisłą warszawską i w Parku Skaryszewskim

Zapraszamy dzieci z dorosłymi lub bez na trzy ostatnie, bezpłatne spacery przyrodnicze nad Wisłą warszawską i w Parku Skaryszewskim. Wraz z przewodniczką – przyrodniczką będą mogły poznawać warszawską przyrodę w soboty: 10.11., 17.11., 01.12.2018 !

OPIS SPACERÓW i JAK SIĘ ZAPISAĆ na poszczególne terminy:

I. SPACERY 10. listopada i 1. grudnia: WISŁA WARSZAWSKA NA WYSOKOŚCI SASKIEJ KĘPY

Poznamy odcinek Wisły warszawskiej, gdzie przyroda związana z rzeką jest najbliżej centrum miasta. Powędrujemy prawym brzegiem od mostu Poniatowskiego w kierunku Łazienkowskiego. Zwiedzimy jesienny las łęgowy i dowiemy się skąd się wziął. Poznamy rozmaite ślady i kryjówki zwierząt. Popatrzymy na ptaki przez lunetę, żeby zobaczyć jak wyglądają z bliska. Liczymy na dokładne oglądanie kormoranów, które zazwyczaj przesiadują w tej okolicy na kamieniach wystających z rzeki (ale to zależy od stanu wody).

Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykanie z nauczycielem-opiekunem grupy przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracają osoby, które chcą być cały czas z nauczycielem.

Kto chce przybyć od razu nad Wisłę ((ale musi nas powiadomić, że nie dotrze do szkoły), spotka się z przewodniczką o 10.30 koło placu zabaw, który jest nad Wisłą, pomiędzy mostem Poniatowskiego a plażą Poniatówka i Stadionem Narodowym, tu znajduje się mapka (kliknij w słowo „mapka” ;)).
Decyduje kolejność zgłoszeń, ale raczej wszyscy się na spacer „załapią” .

ZAPISY na 10. listopada:
Zapisy poprzez formularz: https://goo.gl/forms/ZauvdMHAo4BMzQHI2
lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

ZAPISY na 1. grudnia:
Zapisy poprzez formularz: https://goo.gl/forms/koum3lnl2lO97WGr2
lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

II.SPACER 17. listopada: W PARKU SKARYSZEWSKIM.

Poznamy wyjątkowy park, położony obok Stadionu Narodowego. Jest niezwykle atrakcyjny przyrodniczo i krajobrazowo, dzięki czemu przyciąga odwiedzających z całej Warszawy. Jest pełen kryjówek zwierząt, których będziemy szukać. Na spacerze będzie można poznać związek parku z Wisłą i zobaczyć jej starorzecze z dziką wyspą bobrów i czatownią zimorodków. Uczestnicy dowiedzą się skąd w parku miejskim wzięły się zające, gdzie swój azyl mają ważki i motyle, gdzie chowają się nietoperze i jakie jest miejsce zamieszkania jednych z najmądrzejszych ptaków na świecie. Dowiedzą się także, jak urzędnicy razem z przyrodnikami w mądry sposób dbają o przyrodę parku.

Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykanie z nauczycielem-opiekunem grupy przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracają osoby, które chcą być cały czas z nauczycielem.

Kto chce przybyć od razu do parku, spotka się z przewodniczką o 10.30 przy głównym wejściu od str. Ronda Waszyngtona (ale musi nas powiadomić, że nie dotrze do szkoły).

ZAPISY na 17. listopada:
Zapisy poprzez formularz: https://goo.gl/forms/WTirFJoA6e5OnS3i2
lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Dzieci młodsze niż 4. klasa podstawówki muszą zabrać ze sobą dorosłych .
Dzieci, które będą jechać z SP 222, proszone są o posiadanie karty miejskiej lub 2 biletów ulgowych (grupa przemieści się komunikacją miejską).

Spacery mogą się odbyć dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego Warszawy .

Szczygieł

Tekst: D.Z.

Fot. Marek Długosiewicz

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!