Bezpłatne spacery przyrodnicze dla dzieci z opiekunami lub bez – w weekendy (soboty 22. i 29.09.2018)

Zapraszamy na kolejne bezpłatne spacery przyrodnicze dla dzieci (z opiekunami lub bez ;)) nad Wisłą warszawską. Oprócz pięknych widoków i opowiadania o otaczającej nas na spacerach przyrodzie obiecujemy uczestnikom fajne publikacje przyrodnicze ;). Liczba miejsc ograniczona (zapisy)!

Informacja jak się zapisać – poniżej. Zapraszamy przede wszystkim dzieciaki z klas 4-8 szkoły podstawowej, ale też dzieci młodsze niż uczniowie 4. klasy podstawówki, jeżeli zabiorą ze sobą na spacer dorosłego opiekuna.

1. Termin pierwszego: sobota, 22.09.2018, w godzinach 10 – 13.
Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykamy się przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracamy.

Zapisy:
decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy poprzez formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSevG5KT7qiptIR17k2h7_Th98d7lHZO0eUNRfPjF08Qc8E4cA/viewform
lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

2. Termin drugiego: sobota, 29.09.2018, w godzinach 10 – 13.
Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykamy się przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracamy.

Zapisy:
decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy poprzez formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnVvwy9O5GT8LXbL_ja8_uxY61y23b88_1skRTCAk_IeuHOg/viewform
lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

Program:

Grupy dzieci wraz z przewodnikami i opiekunami (nauczycielami z SP 222) będą poznawać najcenniejsze przyrodniczo tereny w Warszawie. Dzieciaki mogą zabrać ze sobą swoich dorosłych .

Wybierzemy się nad Wisłę, na teren, gdzie przyroda jest pod ochroną tzw. obszaru Natura 2000. Zobaczymy przyrodę na prawym, praskim brzegu Wisły. Dzieci dowiedzą się najważniejszych rzeczy o Wiśle i jej historycznym oraz obecnym wpływie na Warszawę.

Przewodniczka prowadząca zajęcia będzie pokazywać przyrodę jako system powiązanych ze sobą zwierząt i roślin, zwracać uwagę uczestników na obecność przyrody w mieście i konieczność jej ochrony.

Będziemy obserwować zwierzęta, poznawać florę i faunę oraz zależności ekologiczne pomiędzy elementami przyrody. Będziemy także starać się wyszukać ślady zwierząt, pokażemy szczególnie cenne dla nich miejsca bytowania, żerowania, odpoczynku.

Uczestnicy spaceru otrzymają broszurki o Wiśle warszawskiej. Planowane są też konkursy z nagrodami związanymi z warszawską Wisłą.

Informacje organizacyjne:
Dzieci proszone są o posiadanie karty miejskiej lub 2 biletów ulgowych (przemieścimy się tramwajem nr 1 nad Wisłę na wysokości Mostu Gdańskiego).

Spacery mogą się odbyć dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego Warszawy.

 

 

 

Tekst: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!