Bezpłatny spacer przyrodniczy dla dzieci (sobota, 26.05.2018)

Zapraszamy na kolejny bezpłatny spacer przyrodniczy dla dzieci nad Wisłą warszawską. Liczba miejsc ograniczona (zapisy)! Informacja jak się zapisać – na końcu tego tekstu. Zapraszamy przede wszystkim dzieciaki z klas 4-8 szkoły podstawowej, ale też dzieci młodsze niż uczniowie 4. klasy podstawówki, jeżeli zabiorą ze sobą na spacer dorosłego opiekuna.

Termin: sobota, 26. maja 2018, w godzinach 10 – 13.
Zbiórka o 9.55, powrót o 13.00 – spotykamy się przed wejściem do SP 222, ul. Esperanto 7a i tu także wracamy.

Program:

Grupy dzieci wraz z przewodnikami i opiekunami (nauczycielami z SP 222) będą poznawać najcenniejsze przyrodniczo tereny w Warszawie. Dzieciaki mogą zabrać ze sobą swoich dorosłych .

Wybierzemy się nad Wisłę, na teren, gdzie przyroda jest pod ochroną tzw. obszaru Natura 2000. Zobaczymy przyrodę na prawym, praskim brzegu Wisły. Dzieci dowiedzą się najważniejszych rzeczy o Wiśle i jej historycznym oraz obecnym wpływie na Warszawę.

Przewodniczka prowadząca zajęcia będzie pokazywać przyrodę jako system powiązanych ze sobą zwierząt i roślin, zwracać uwagę uczestników na obecność przyrody w mieście i konieczność jej ochrony.

Będziemy obserwować zwierzęta, poznawać florę i faunę oraz zależności ekologiczne pomiędzy elementami przyrody. Będziemy także starać się wyszukać ślady zwierząt, pokażemy szczególnie cenne dla nich miejsca bytowania, żerowania, odpoczynku.

Uczestnicy spaceru otrzymają broszurki o Wiśle warszawskiej. Planowane są też konkursy z nagrodami związanymi z warszawską Wisłą.

Informacje organizacyjne:
Dzieci proszone są o posiadanie karty miejskiej lub 2 biletów ulgowych (przemieścimy się tramwajem nr 1 nad Wisłę na wysokości Mostu Gdańskiego).

Zapisy:
decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy poprzez formularz https://goo.gl/forms/ZUe5PhpXUwwtxHvO2 lub pod adresem e-mail: mojazielonawarszawa@gmail.com

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!