Potrzebujemy wolontariuszy na Piknik Naukowy i Dzień Ziemi – w weekend 3. i 4. czerwca (2017)!

Bardzo potrzebujemy wolontariuszy na dwie fajne i ważne imprezy, na nasze stoisko  promujące ochronę ptaków i przyrody. Bez Was naprawdę nie damy rady!

W sobotę (3. czerwca) nasze stoisko na Pikniku Naukowym (na Stadionie Narodowym) koordynuje Renata Szmit i do niej zgłaszajcie się, jeśli chcecie pomóc w sobotę: kwerkus@wp.pl

W niedzielę, STOPowe stoisko na Dniu Ziemi na Polu Mokotowskim koordynuje Dorota Zielińska i do niej się zgłaszajcie (na info@stop.eko.org.pl ), jeśli chcecie pomóc w niedzielę (nie ma jeszcze ani jednego wolontariusza :( ).

Zachęcamy do pomocy zarówno młodszych, jak i starszych, dzieciaki z podstawówki i seniorów, wszystkie ręce na pokład :)! Na niedzielę potrzebny jest tez ktoś z autem żeby zawieźć rzeczy.

Co trzeba będzie robić? Na początek poustawiać i pozawieszać rzeczy na stoisku. W czasie trwania imprez: zapisywać maile na listę mailową, udzielać podstawowych informacji o działalności STOPu, wyjaśniać na czym polegają przygotowane atrakcje (będą też instrukcje na piśmie), pomóc przy konkursie zagadkowym (pytania i odpowiedzi będą przygotowane wcześniej), poprowadzić grę outdoorowo-planszową o ptakach, porysować z dzieciakami…

Jeśli macie trochę czasu (godzinę, dwie, a może 5 lub więcej?) między 9.00 a 18.00 w niedzielę lub między 10. a 20stą w sobotę oraz ochotę na spędzenie go z nami na fajnej imprezie, to prosimy o zgłoszenie się. Wolontariuszy nagrodzimy naszymi przyrodniczymi publikacjami, a jeśli będą chcieli także zaświadczeniami wolontariatu.

 

Tekst: D.Z.

Obrazek ze strony: https://www.facebook.com/Dzie%C5%84-Ziemi-288056148881/

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!