Bezpłatna wycieczka na ptaki z ornitologiem – zapraszamy :) (04.06.2017, niedziela)

Mamy dla Was super fajny prezent na Dzień Dziecka i Dzień Ziemi ! W najbliższą niedzielę, 4. czerwca zapraszamy na bezpłatną wycieczkę na ptaki ze świetnym przewodnikiem. Będziemy tropić ptaki żyjące na dużym terenie zielonym – ogródków działkowych w okolicy ul. Międzynarodowej. Wycieczkę poprowadzi ornitolog Krzysiek Kajzer, który ma bardzo duże doświadczenie w terenie, rozpoznaje wszystkie możliwe ptaki i bardzo ciekawie o nich opowiada. Dzięki wycieczce z Krzyśkiem zawsze można się sporo nauczyć. W dodatku nadal trwa czas, gdy ptaki intensywnie śpiewają, więc jest dobra okazja do nauki rozpoznawania ptasich głosów.

Ogrody działkowe wzdłuż ul. Międzynarodowej stanowią jeden, cenny i spójny ekosystem z Parkiem Skaryszewskim i Błoniami Elekcyjnymi. To zielone płuca prawobrzeżnej Warszawy. Tramwaje Warszawskie chcą zamienić część tego terenu zielonego w torowisko, twierdzą, że nie jest to teren wartościowy przyrodniczo. Nie zgadzają się z tym przyrodnicy i mieszkańcy Pragi Południe. Wspólnie walczymy o to, by te tereny nie zostały zniszczone, by pozostały oazą spokoju i zieleni dla ludzi i zwierząt.

Wstęp na wycieczkę dla wszystkich uczestników otwarty i bezpłatny.

Wycieczka staruje o 6. rano, bo rano możemy zobaczyć i usłyszeć najwięcej ptaków. Zbiórka na rogu ul. Zwycięzców i ul. Międzynarodowej, żeby było blisko do mostku nad Kanałem Wystawowym i wejścia na działki. To właśnie nad Kanałem Wystawowym, zamiast kilku rzędów ogrodów działkowych ma powstać torowisko tramwajowe.

Jeżeli chcecie się więcej dowiedzieć o planowanej zamianie części ogrodów działkowych na torowisko, to zajrzyjcie na tę stronę prowadzoną przez mieszkańców Pragi Południe: https://www.facebook.com/zatrzymajmytentramwaj/

Zachęcamy i zapraszamy.

Tekst: D.Z.

Fot.: M. Długosiewicz

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!