Zapraszamy na prelekcję o ptakach krukowatych i po książki pod choinkę – wtorek, 13.12.2016

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na grudniowe spotkanie STOPu i ciekawą, ptasią prelekcję: Czy ptaki krukowate wpływają na zgrupowania ptaków na terenach zurbanizowanych? Wstęp wolny.
Prelegentem będzie Krzysztof Janus. Ornitolog z urodzenia . Bada ptaki i nietoperze na terenach miejskich, fascynuje go synurbizacja fauny. W swoich badaniach opisuje dynamikę zmian i zależności miejskich populacji ptaków. Obecnie realizuje doktorat w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Zwierzętach. Tematem pracy doktorskiej jest analiza drapieżnictwa ptaków krukowatych w stosunku do innych gatunków ptaków.

Po prelekcji spróbujemy zaobserwować sokoła wędrownego, który od kilku miesięcy przebywa w pobliżu, a wieczory spędza na dobrze oświetlonym budynku :).

Na spotkaniu będzie możliwość kupna fajnych, ptasich książek pod choinkę (dochód oczywiście wesprze stowarzyszenie):
1. „Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasich zmysłów” – w cenie 20 zł
O książce można przeczytać kilka słów Adama Wajraka tu: http://www.matras.pl/sekrety-ptakow-fascynujacy-swiat-ptasi…)

2. Na zamówienie mailowe (pisząc na info@stop.eko.org.pl): „Pióra: Identyfikacja gatunków rzadkich” – w cenie 55 zł
Unikalna publikacja w małym nakładzie. Można ją kupić tylko przez Internet. Cena – zbliżona do ceny w wydawnictwie (tam opłaca się zakup książki i koszty przesyłki). O książce można przeczytać tutaj: http://www.naturapublishing.pl/?menu=book&lang=pl&lay=2&id=7

3. Mamy też jeszcze ze 2 sztuki „Dwunastu srok za ogon” i 1 „Sensu sens” . Po 35 i 37 zł. I parę innych książek: o ptakach w ogrodzie, kormoranach itd..

Miejsce i termin spotkania: 13.12.2016, we wtorek, o 18.00; sala konferencyjna warszawskiego ZOO, wejście od ul. Ratuszowej 1/3, budynek na lewo od bramy głównej. Wejście do budynku prosto z ulicy.

kawka-m-dl-mn


Fot.: Kawka, Marek Długosiewicz

Tekst: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!