Zapraszamy na spotkanie autorskie dwóch pisarzy – ptasiarzy :)!

Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków i Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na niezwykłe spotkanie autorskie: dwóch pisarzy, miłośników ptaków będzie rozmawiało o wspaniałych książkach, które niedawno napisali. Stanisław Łubieński, autor książki „Dwanaście srok za ogon” ( http://culture.pl/pl/dzielo/stanislaw-lubienski-dwanascie-srok-za-ogon ) i Marek Adamik, autor książki „Sensu sens” ( http://www.marekadamik.com/sensusens ) opowiedzą o tym jak i dlaczego powstały ich książki, dlaczego w ich życiu tak ważne są ptaki i o wielu jeszcze rzeczach, o które będą siebie nawzajem pytać. Będzie też czas na pytania z sali oraz na kupienie obu książek i zdobycie autografów autorów :). Wstęp na spotkanie jest wolny, nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść. Czekamy na Was 23.11.2016, o 18.00, w sali 103b, na Wydziale Biologii UW, ul. Miecznikowa 1.

Kilka słów o autorach, z którymi się spotkamy znajdziecie poniżej.

12-srokMAREK ADAMIK: (ur. w 1975 roku w Pradze). Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Napisał i całościowo opracował „Sensu sens” (2015) – nominacja do Nagrody Conrada 2016. Opublikował ponad tysiąc ilustracji, okładek i plakatów wykonanych dla największych tytułów prasowych, wydawnictw, teatrów i instytucji kultury w Polsce. Za rysunki na okładki do „Rzeczy o książkach” otrzymał Chimerę 2003 oraz był współlaureatem „Nagrody Specjalnej ArtFront 2012” (CONRAD – „Tygodnik Powszechny”) w konkursie na prasową okładkę roku. Miłośnik ptaków. Ambasador kampanii „Jestem na pTak!”.

STANISŁAW ŁUBIEŃSKI: (ur. 1983 w Warszawie) – ukrainista, kulturoznawca, ornitolog-amator. Autor dwóch książek. Pierwsza, „Pirat stepowy” była reportażem historycznym o ukraińskim anarchiście Nestorze Machno. Druga, „Dwanaście srok za ogon” to opowieść o obserwowaniu ptaków w naturze i kulturze. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. O przyrodzie miasta pisze na blogu Dzika Ochota

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!