EDP 2016 – spacer ornitologiczny w Parku Skaryszewskim

EDP 2016
Kopciuszek, fot. M.Dziadosz, miastoiptaki.pl

Mamy dla Was miłą niespodziankę i jesienny prezent ;). Zapraszamy w niedzielę, 2 października na bezpłatną wycieczkę do parku Skaryszewskiego. Przy okazji przypominamy, że raport o niezwykłej przyrodzie parku znajdziecie na naszej stronie pod tym linkiem:

Wycieczkę organizujemy w ramach Europejskich Dni Ptaków. Jak co roku dołączamy do EDP, akcji organizowanej przez Birdlife International i jej polskiego partnera – OTOP. Europejskie Dni Ptaków to międzynarodowe wydarzenie świętowane od 1993 roku w 40 krajach co roku w pierwszy weekend października. W tym czasie kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr obserwuje ptaki lecące z terenów lęgowych na zimowiska. Podczas wycieczek i indywidualnych obserwacji ptaki będą liczone, a zebrane dane zostaną przekazane do europejskiego koordynatora, którym w tym roku jest Szwajcaria. Dzięki temu wstępne wyniki obserwacji będziemy znali już w poniedziałek, 5 października.
Spotykamy się o godz. 9:00 przy wejściu od strony ronda Waszyngtona. Spacer potrwa około 2 godzin, oprowadzać będzie Magda Dziadosz, zasłużona członkini naszego zarządu i autorka bloga o ptakach parku Skaryszewskiego www.miastoiptaki.pl :).

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!