Bezpłatne szkolenie „Zmiany w ustawie o ochronie przyrody w zakresie ochrony drzew” – zapraszamy na spotkanie STOPu 21.10.2015

Drzewa są potrzebne i ptakom i ludziom. Niestety ostatnimi czasy w naszym kraju, a szczególnie w jego stolicy, wyjątkowo dużo drzew pada pod siekierami i piłami. Miłośnicy przyrody starają się je chronić. Skuteczna ochrona wymaga znajomości uwarunkowań prawnych. Można je będzie poznać na bezpłatnym szkoleniu organizowanym  przez STOP.

Szkolenie odbędzie się w ramach spotkania Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków (21.10.2015, w środę, o godzinie 18.00). Spotkania stowarzyszenia są otwarte dla wszystkich, wstęp jest wolny, nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Szkolenie poprowadzi Jarema Rabiński, specjalista w dziedzinie prawnych uwarunkowań ochrony drzew. Ponieważ prelegent ocenia temat jako zbyt obszerny na jedno półtoragodzinne spotkanie, zatem szkolenie zostało podzielone na dwie części. Część pierwsza 21. października, druga już niedługo. Termin zostanie podany wkrótce.

Zainteresowani tym tematem, którzy nie będą mogli przybyć na spotkanie, mogą przeczytać o zmianach prawa tutaj: http://www.aleje.org.pl/o-alejach/inspiracje/557-ochrona-drzew-w-nowej-odslonie .

Spotkanie odbędzie się jak zazwyczaj w sali konferencyjnej warszawskiego ZOO, wejście od ul. Ratuszowej, budynek na lewo od bramy głównej.

Tekst: Dorota Zielińska
Zdjęcie: archiwum STOPu
...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!