Zapraszamy na wycieczkę na ptaki w dolinę Wkry 11.10.2015

Drodzy STOPowicze i Sympatycy ;),

Zapraszamy na wycieczkę „na ptaki” w niedzielę 11 października. Ptaki lecą, więc na niebie i ziemi jest ich dużo – musimy więc iść i je wszystkie zobaczyć ;). Będą blisko jak na dłoni, bo popatrzymy przez lunetę naszego doskonałego przewodnika, Roberta Miciałkiewicza ;). W niedzielę żeby odetchnąć trochę i odpocząć od miasta udamy się na sielskie, malownicze tereny w okolicach Modlina. Rozległe, otwarte przestrzenie sąsiadujące z dolinami rzecznymi Wkry i Narwi to wspaniałe miejsce na wypatrywanie ptaków wędrujących do cieplejszych rejonów świata. Dzisiaj nad Warszawą widziałam piękne stado żurawi :).

Jak zawsze zadbaliśmy, żebyście mieli na wycieczkę dobry dojazd komunikacją publiczną z Warszawy. Spotkamy się około 9.00.
Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w wycieczce początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest popularyzacja obserwowania ptaków. Warto wybrać się na wycieczkę, zadawać przewodnikowi pytania, korzystać z jego wiedzy. Wycieczka z przewodnikiem, Robertem Miciałkiewiczem, który jest doskonałym faunistą (rozpoznaje wszystkie możliwe gatunki ptaków ;)), to dobra okazja aby poznawać ptasie głosy i uczyć się rozpoznawania gatunków.

Wycieczka potrwa zapewne około 3 godzin, ale można odłączyć się wcześniej. Koszt uczestnictwa jest niewielki: 18 zł. Dzieci do lat 8 mogą towarzyszyć dorosłym bezpłatnie. Jeśli podoba się Wam nasza działalność, to zachęcamy do dołączenia do opłaty za wycieczkę dodatkowych 2 czy 3 złotych – to ważna pomoc w naszych działaniach.

Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko przyjemność, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej warto namówić krewnych i znajomych na udział.

Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty (w formie dokumentu pobranego ze strony banku internetowego lub skanu pokwitowania z poczty) jak najszybciej, WYŁĄCZNIE na adres wycieczki.stopu@gmail.com – w zamian od razu dostaną informacje o miejscu i godzinie zbiórki. UWAGA: proszę nie przesyłać potwierdzenia przelewu bezpośrednio poprzez stronę internetową banku, tylko z własnego adresu mailowego. Przesłanie potwierdzenia bezpośrednio przez stronę banku nie gwarantuje otrzymania informacji o zbiórce.

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty:
„nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 11.10.2015”

Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, to jego wpłata nie podlega zwrotowi.

Patronat nad STOPowymi wycieczkami objął portal BirdWatching.pl. Odwiedzajcie go, znajdziecie tam ciekawe artykuły i przepiękne zdjęcia: http://www.birdwatching.pl/

Dorota Zielińska
fot. Marek Długosiewicz

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!