Wyjątkowe warsztaty rysowania ptaków z dr Michałem Skakujem w sobotę 27 czerwca!

Zapraszamy na unikalne warsztaty rysowania ptaków, które poprowadzi sam mistrz Michał Skakuj :). Będziecie się mogli uczyć rysowania pod okiem specjalisty najwyższej klasy. Ale uwaga, pośpieszcie się, bo  liczba miejsc ograniczona!

PROWADZĄCY:
Dr Michał Skakuj jest doskonałym, znanym rysownikiem ptaków, które potrafi przedstawiać realistycznie i profesjonalnie, ale także artystycznie a nawet zabawnie w rysunkach satyrycznych. Ilustruje książki, publikacje specjalistyczne. Sam pisze o tym tak:”Poza malowaniem kolorowych ilustracji, robię też wiele czarno białych rysunków i szkiców, publikowanych w wielu książkach i czasopismach. Z dobrym przedstawianiem ptaków na tego typu ilustracjach wiąże się nierozerwalnie własne doświadczenie i godziny spędzone w terenie na obserwacjach i szkicowaniu. W końcu obrazki przedstawiane w kluczach o rozpoznawaniu ptaków mają pokazać cechy danego gatunku.”

Dr Michał Skakuj jest nie tylko artystą, ale też ornitologiem, przez wiele lat  związanym zawodowo z Uniwersytetem Gdańskim, wybitnym specjalistą w dziedzinie rozpoznawania ptaków, członkiem polskiej Komisji Faunistycznej, czyli „najwyższej instancji” weryfikującej stwierdzenia „ważnych” gatunków ptaków w Polsce.

PROGRAM WARSZTATÓW:
Autorski program warsztatów obejmuje następujące sesje tematyczne:
1. Po co rysujemy, Morfologia, Anatomia;
2. Ptaki w ruchu, Szkicowanie;
3. Uczenie się gatunków, rysunkowe przekazywanie informacji o obserwacjach.

KIEDY I GDZIE:

27 czerwca, sobota, od 11.00 do 16.00
Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej warszawskiego ZOO, wejście od ul. Ratuszowej, budynek na lewo od bramy głównej, wejście prosto z ulicy.
JAK SIĘ ZAPISAĆ:

Zapisać się można wysyłając mail zatytułowany WARSZTATY RYSOWANIA PTAKÓW na adres info@stop.eko.org.pl . Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń, więc zgłaszajcie się jak najszybciej! Po otrzymaniu informacji, że zostało się zakwalifikowanym będzie trzeba dokonać wpłaty 250zł na podane w mailu konto STOPu.

UWAGA!

Warsztaty odbędą się jeżeli zbierze się grupa 10 uczestników. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów w przypadku, jeżeli grupa nie zbierze się (osobom, które wcześniej dokonają wpłaty zostanie ona zwrócona). W przypadku, gdy grupa zbierze się i warsztaty się odbędą zapisani uczestnicy, którzy opłacą swój udział w warsztatach nie będą mieli możliwości otrzymania zwrotu opłaty.

Uczestnicy warsztatów powinni mieć ze sobą bloki przynajmniej  A3, cienkie węgle lub grube ołówki.

Patronat nad tym artystycznym wydarzeniem objął portal BirdWatching.PL. Zaglądajcie na stronęhttp://www.birdwatching.pl/ , gdzie znajdziecie ciekawe informacje i piękne zdjęcia :).

Tekst: Dorota Zielińska
...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!