Wycieczka na ptaki do miniaturowej puszczy Białowieskiej w Warszawie

W niedzielę, 26. kwietnia odbędzie się pierwsza wycieczka z nowego cyklu ptasiarskich spacerów Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W ramach cyklu „Ptaki warszawskich lasów” można będzie z doświadczonym przewodnikiem zwiedzić Las Bielański. Razem z Robertem Miciałkiewiczem, uczestnicy wycieczki powędrują do pięknego lasu, pełnego wiekowych, okazałych dębów i śpiewu ptaków. Warto wiosną zwiedzić rezerwat Las Bielański, gdzie człowiek czuje się jakby wyjechał daleko z Warszawy, do puszczy Białowieskiej. Na terenie o urozmaiconej rzeźbie, wśród zwalonych drzew swoje kryjówki ma wiele gatunków zwierząt. Można tu zobaczyć kilka rodzajów lasu (grąd wysoki, grąd niski i przeobrażony, łęg), erozyjną dolinkę potoku Bielańskiego, wydmy, oraz pozostałości po dawnych bagnach. Piękny krajobrazowo i urozmaicony przyrodniczo las Bielański jest ostoją nie tylko ptaków ale też wielu innych zwierząt. Zachęcamy więc miłosników przyrody do dołączania do wycieczki.

Zbiórka jak zazwyczaj odbędzie się około 9 rano, w takim miejscu, do którego łatwo dojechać transportem miejskim. STOP szczególnie gorąco zachęca do udziału w spacerze początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem wycieczek organizowanych przez Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków jest popularyzacja obserwowania ptaków.

Wycieczka potrwa zapewne około 3 godzin, ale można odłączyć się wcześniej. Warto wziąć ze sobą prowiant i włożyć wygodne buty.

Koszt uczestnictwa w wycieczce jest niewielki: 17zł. Dzieci do lat 8 bezpłatnie. Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko przyjemność i okazja do poszerzenia wiedzy o rozpoznawaniu ptaków, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej warto namówić krewnych i znajomych na udział. Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty (w formie dokumentu pobranego ze strony banku internetowego lub skanu potwierdzenia wpłaty z poczty) jak najszybciej, WYŁĄCZNIE na adres wycieczki.stopu@gmail.com – w zamian od razu dostaną informacje o miejscu i godzinie zbiórki.

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty:
„nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 26.04.2015”

Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, to jego wpłata nie podlega zwrotowi.

 Patronat medialny

BirdWatchingPL_bannerek

 

Patronat medialny nad STOPowymi wycieczkami objął portal BirdWatching.pl. Zaglądajcie na stronę www.birdwatching.pl , gdzie znajdziecie piękne zdjęcia i ciekawe informacje dotyczące ptaków i nie tylko.

Tekst: Dorota Zielińska

Zdjęcie: Marek Długosiewicz

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!