Wycieczka na ptaki do Modlina – niedziela 12 kwietnia 2015r.

Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na kolejne wspólne obserwacje ptaków z doskonałym przewodnikiem, Robertem Miciałkiewiczem. Tym razem odwiedzimy łąki, rzeki, trzciny i rozlewiska w Modlinie. Są to wspaniałe miejsca odpoczynku dla migrujących ptaków. Wiosną w tym rejonie nie dziwią bataliony, liczne stada gęsi, rożeńce, płaskonosy czy świstuny.

gesiFot. Marek Długosiewicz

Łąki i rozlewiska w Modlinie oraz wijące się wśród nich rzeki, Narew i Wkra tworzą nie tylko miejsce odpoczynku migrujących ptaków, ale też malowniczy krajobraz. Przewodnik zaprowadzi wycieczkowiczów w najlepsze do obserwacji miejsca. Na pewno pojawi się wiele gatunków ptaków, nie tylko siewki, gęsi, kaczki, ale też ptaki szponiaste.
Zbiórka jak zazwyczaj odbędzie się w takim miejscu, do którego łatwo dojechać transportem publicznym.

Do udziału we wspólnych obserwacjach STOP szczególnie gorąco zachęca początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem ptasich wycieczek Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest popularyzacja birdwatchingu.

Jak zawsze warto pamiętać: wycieczki na ptaki są powolnymi spacerami z wieloma przystankami, dlatego trzeba ubrać się odpowiednio, aby nie zmarznąć. Konieczne są buty, które można ubłocić, a także zapas prowiantu :). Wycieczka potrwa zapewne około 3 godzin, ale można odłączyć się wcześniej.

Koszt uczestnictwa w wycieczce jest niewielki: 17zł. Dzieci do lat 8 bezpłatnie. Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko frajda, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej warto namówić krewnych i znajomych na udział. Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty jak najszybciej, WYŁĄCZNIE na adres wycieczki.stopu@gmail.com – w zamian dostaną informacje o miejscu i godzinie zbiórki.

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty:
„nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 12.04.2015”

Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, która się odbędzie – to jego wpłata nie podlega zwrotowi.

Relacje z poprzednich wycieczek znajdziecie TUTAJ.

Patronat medialny nad STOPowymi wycieczkami objął portal BirdWatching.pl. Zaglądajcie na stronę www.birdwatching.pl , gdzie znajdziecie piękne zdjęcia i ciekawe informacje dotyczące ptaków i nie tylko. BirdWatchingPL_bannerek

 

Zachęcamy do polubienia profilu STOP na Facebooku

Dziękujemy panu Markowi Długosiewiczowi za zdjęcie gęsi wśród modlińskich krajobrazów.

Tekst: Dorota Zielińska

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!