Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczna nad Stawy Raszyńskie 29.03.2015

Zapraszamy na wspólne obserwacje ptaków z doskonałym przewodnikiem, Robertem Miciałkiewiczem. Tym razem odwiedzimy Raszyn. W okolicach stawów widziane były ostatnio wąsatki, gęgawy, pięknie tokujące gągoły, czernice, głowienki, łabędź czarnodzioby, pierwsze perkozy dwuczube. Podobno w czaplińcu jest już coraz większy ruch przy gniazdach czapli i kormoranów. Zamierzamy zaobserwować te wszystkie gatunki i jeszcze więcej ;). Dołączajcie więc do wycieczki, która odbędzie się 29 marca!

Zbiórkę zrobimy w takim miejscu, do którego łatwo dojedziecie komunikacją miejską.

Szczególnie gorąco zachęcamy początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem naszych wycieczek jest popularyzacja obserwowania ptaków.

Jak zawsze przypominamy: wycieczki na ptaki są powolnymi spacerami z wieloma przystankami, dlatego uważajcie, żeby nie ubrać się za lekko, bo można zmarznąć. Weźcie takie buty, które można ubłocić, a także zapas prowiantu :).

Koszt uczestnictwa w wycieczce jest niewielki: 17zł. Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko frajda, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej namawiajcie krewnych i znajomych na udział. Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty do czwartku 26.03., ale najlepiej jak najszybciej, WYŁĄCZNIE na adres: wycieczki.stopu@gmail.com – w zamian dostaną informacje o miejscu i godzinie zbiórki.

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty:
„nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 29.03.2015”

Wycieczka odbędzie się, jeżeli uzbieramy co najmniej 250 zł. Jeżeli się nie odbędzie – zwrócimy Wam wpłacone na nią pieniądze (chyba, że napiszecie w mailu lub tytule wpłaty, że nie chcecie zwrotu).

Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, która się odbędzie – to jego wpłata nie podlega zwrotowi.

Relacje z poprzednich wycieczek znajdziecie TUTAJ.

Patronat medialny nad STOPowymi wycieczkami objął portal BirdWatching.pl. Zaglądajcie na stronę www.birdwatching.pl , gdzie znajdziecie piękne zdjęcia i ciekawe informacje dotyczące ptaków i nie tylko. BirdWatchingPL_bannerek

Przy okazji: polubcie nas na Facebooku :)

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!