Wycieczka na uszatki – Pola Mokotowskie i cmentarz radziecki (cykl „Ptaki warszawskich parków”) w niedzielę 1. marca

 

W niedzielę 1. marca, niewczesnym rankiem, odbędzie się trzecia wycieczka z cyklu „Ptaki warszawskich parków”. Tym razem z Robertem Miciałkiewiczem udamy się na Pole Mokotowskie i sąsiadujący z nim Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Mamy nadzieję na spotkanie z nowym gatunkiem sów, bo cmentarz radziecki wybrały sobie na zimowisko uszatki . Uszatki zimą czas dziennego odpoczynku spędzają gromadnie. W jednym miejscu można wtedy czasem spotkać nawet kilkadziesiąt sów.

Wycieczki na ptaki są powolnymi spacerami z wieloma przystankami, dlatego uważajcie, żeby nie ubrać się za lekko, bo można zmarznąć.

Szczególnie gorąco zapraszamy początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem naszych wycieczek jest popularyzacja obserwowania ptaków .

Koszt uczestnictwa w wycieczce jest niewielki: 17zł. Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko frajda, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej namawiajcie krewnych i znajomych na udział . Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty do czwartku wieczorem, wyłącznie na adres wycieczki.stopu@gmail.com

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty:
„nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 01.03.2015”

Wycieczka odbędzie się, jeżeli wpłaty wyniosą w sumie co najmniej 250zł. Osobom, które przyślą w terminie potwierdzenie wpłaty, przesłane zostaną informację o miejscu i godzinie zbiórki – do soboty włącznie.

Jeżeli wycieczka się nie odbędzie, organizator zwróci pieniądze na konta, chyba, że otrzyma informację (w tytule przelewu lub w mailu), że w razie nieodbycia się wycieczki uczestnik nie oczekuje zwrotu. Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, która się odbędzie – to jego wpłata nie podlega zwrotowi. Jeżeli nie uda nam się zaobserwować uszatek, to też niestety nie zwracamy pieniędzy za bilety . Z ptakami nie da się umówić na 100% .

Patronat medialny:

BirdWatchingPL_bannerek

Tekst: Dorota Zielińska

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!