Piknik pod wieżą a jerzyki w wieży :) 2014.08.23

Pod wieżą jerzykową na warszawskiej Białołęce 23 czerwca 2014 r STOP zorganizował Drugi Warszawski Piknik Jerzykowy. Była ważna okazja do uczczenia: w tym roku do dwóch budek w wieży wchodziły jerzyki. Jesienią sprawdzimy wszystkie skrzynki i dowiemy się więcej o tym, co się w nich działo w sezonie lęgowym.

Piknik Jerzykowy uważamy za udany :). Były konkursy przyrodnicze i wspólne, wegetariańskie grillowanie. Jeżeli nie byliście na pikniku, to możecie zobaczyć filmiki po-piknikowe:

Filmiki nakręcił radny Białołęki Marcin Korowaj, który ogromnie pomógł w organizacji pikniku, między innymi fundując kilkanaście kilogramów warzyw na wegetariańskiego grilla, za co należą mu się ogromne podziękowania. Dziękujemy bardzo także panu burmistrzowi Piotrowi Jaworskiemu i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych za ufundowanie nagród książkowych na konkursy. Panu burmistrzowi i panu posłowi Andrzejowi Halickiemu dziękujemy za patronat nad piknikiem, portalowi BirdWatching.pl i TUBIALOLEKA.PL za patronat medialny.

Tekst: Dorota Zielińska

loga_piknik

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!