Zapraszamy na Drugi Warszawski Piknik Jerzykowy

Organizujemy dla Was Drugi Warszawski Piknik Jerzykowy. Spotkamy się 23. sierpnia, w sobotę, na Białołęce. Będzie to już druga edycja Warszawskiego Pikniku Jerzykowego organizowanego przez Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków.

W tym roku piknik będzie nie tylko zachęcał do ochrony jerzyków. Będziemy także promowali zdrowy styl życia, poprzez wspólne, wegetariańskie grillowanie. Spotkamy się przy grillu pod wieżą dla jerzyków. Jest co świętować, ponieważ w tym roku pierwszy raz zaobserwowaliśmy jerzyki wchodzące do miejsc lęgowych w wieży!

Piknik będzie okazją by poznać warszawskich ptakolubów, porozmawiać z ornitologami, wziąć udział w konkursach wiedzy przyrodniczej. Będzie można dowiedzieć się więcej o ptakach, wygrać budkę lęgową oraz ciekawe książki przyrodnicze ufundowane przez burmistrza Białołęki Piotra Jaworskiego. Pan burmistrz zawsze wspierał inicjatywy związane z jerzykami, za co bardzo w ich imieniu dziękujemy. W tym roku pan burmistrz objął patronat honorowy nad piknikiem, razem z bardzo przyjaznym zwierzętom posłem Andrzejem Halickim.

Gościem na pikniku będzie radny Białołęki, Marcin Korowaj. To dzięki jego determinacji w tej dzielnicy stanęła półtora roku temu pierwsza polska wieża dla jerzyków. Marcin Korowaj obiecał zorganizować dla nas parę kilogramów pysznych warzyw, które wspólnie zamienimy w smakowite dania z grilla.

Czekamy na Was w sobotę 23 sierpnia, od 16.00, na Białołęce, na placu zabaw przy ul. Odkrytej 1, pod wieżą dla jerzyków.

lokalizacja_wiezy_duzy

Patronat medialny nad Piknikiem objął portal http://www.birdwatching.pl/

Tekst: Dorota Zielińska

2piknik_jerzykowy

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!