Wycieczka z Ptakoliczeniem 26 stycznia w niedzielę

Zapraszamy wszystkich do udziału w jubileuszowym 10. Zimowym Ptakoliczeniu, które odbędzie się w ostatni weekend stycznia. Celem corocznej akcji jest śledzenie losu gatunków zimujących w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka.

Tegoroczny spacer odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia. Wstęp wolny, spotykamy się o godz. 9:00, pod pomnikiem, wejście do Parku Skaryszewskiego od strony ulicy Waszyngtona. Wycieczkę Magda Dziadosz, autorka bloga www.miastoiptaki.pl. Spacer potrwa do dwóch godzin, obserwować będziemy ptaki przy karmnikach i na stawach, opowiadać o tym czym zimą żywią się ptaki i jakie mają sposoby na przetrwanie tego trudnego czasu.

Warto zabrać ze sobą ziarna słonecznika dla ptaków, a także aparaty fotograficzne, gdyż OTOP organizuje konkurs z nagrodami dla autorów najciekawszych zdjęć.

Co to jest Ptakoliczenie? 25 i 26 stycznia miłośnicy ptaków podejmą próbę ich policzenia przy karmnikach, w ogrodach, parkach, na podwórkach i w innych miejscach uczęszczanych przez ludzi. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od poziomu wiedzy przyrodniczej. Na terenie całego kraju poza obserwacjami indywidualnymi odbędą się wycieczki. Co roku OTOP organizuje wiele takich ptakoliczeniowych wycieczek.

W parku Skaryszewskim liczymy zimujące ptaki już od pięciu lat. Relacje z ubiegłorocznych edycji można przeczytać na blogu Miasto i ptaki.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!