Pierwszy Warszawski Piknik Jerzykowy na Białołęce

Piknik odbędzie się na Białołęce – w dzielnicy, która jako pierwsza w Warszawie postawiła w walce z komarami na owadożerne ptaki – jerzyki. Czerwiec jest miesiącem wylęgania się młodych jerzyków, jest więc okazja, którą należy uczcić piknikiem w gronie ptakolubów.

Spotykamy się 22 czerwca, w sobotę, o 16.00 pod pierwszą w Polsce wieżą lęgową dla jerzyków. Jest to budowla unikalna, jedyna w swoim rodzaju. Wieża znajduje się na placu zabaw naprzeciwko sklepu Biedronka, pomiędzy ul. Odkrytą a Światowida 53E. Lokalizacje tę można zobaczyć tu:

lokalizacja_wiezy_duzy

Link do Google Maps

Na pikniku obecni będą ornitolodzy, z którymi można będzie omówić różne ptasie, nie tylko jerzykowe, zagadnienia. Pierwszy Warszawski Piknik Jerzykowy organizujemy przy wsparciu radnego Marcina Korowaja. Radny dzielnicy będzie oczywiście na pikniku. Nie mogłoby go zabraknąć, bo to dzięki jego determinacji powstała pierwsza w Polsce wieża dla jerzyków.

Piknik będzie dobrą okazją do poznania warszawskich miłośników ptaków, a także własnych sąsiadów zainteresowanych walką z komarami.

Na stoisku informacyjnym Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków można będzie wziąć udział w konkursie wiedzy o ptakach i wygrać budki lęgowe dla jerzyków i nie tylko. Na miejscu można też będzie dowiedzieć się co zrobić, by brać udział w bezpłatnych wycieczkach ornitologicznych i innych spotkaniach ptakolubów. Będzie także możliwość kupienia profesjonalnych budek lęgowych dla ptaków.

Zapewniamy grilla do użytku wszystkich uczestników, którzy przyniosą swoje produkty do grillowania.

Dwa dni przed piknikiem zapraszamy do ratusza Białołęki na prelekcję, na której będzie można dowiedzieć się więcej o niezwykłych ptakach – jerzykach, oraz o innych chronionych ptakach zamieszkujących ludzkie budowle. Prelekcja Doroty Zielińskiej odbędzie się w czwartek, 20 czerwca, o 18.00 w ratuszu Białołęki. Wstęp wolny.

Organizatorami pikniku i prelekcji są Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz radny Białołęki Marcin Korowaj.

spotkajmy się na Białołęce, aby razem skuteczniej chronić ptaki!

Dorota Zielińska

 

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!