Co słychać w STOPie w sezonie jesienno-zimowym 2011r

W listopadzie złożyliśmy 11 stron uwag do miejscowego planu zagospodarowania rejonu Portu Praskiego. Mamy nadzieję, że uda się ocalić przyrodę wokół portu i że nie pojawią się tam 160-metrowe wieżowce. Więcej o Porcie Praskim, jego przyrodzie i problemach można przeczytać tutaj: Dziki Port Praski: „Ewenement na skalę światową”

Miło nam Was poinformować, że w grudniu postawiliśmy wspólnie z firmą CEMEX Polska 8 tablic o prawidłowym dokarmianiu ptaków. Tablice stanęły w Warszawskich parkach. Możecie o tym przeczytać tutaj.
Tablice udało się postawić bez problemu między innymi dzięki ogromnej pomocy Zarządu Oczyszczania Miasta. Tablice stanęły w parku Skaryszewskim, nad jeziorkiem Kamionkowskim, w parku Praskim, Ogrodzie Saskim, na Polach Mokotowskich oraz nad stawem Koziorożca w dzielnicy Włochy.
Cieszymy się, że ZOM korzystając z naszych podpowiedzi pomaga ptakom. Miło nam także, że Zarząd Oczyszczania Miasta dowiesił kolejne budki dla ptaków w parku Skaryszewskim. Stare budki zostały wyczyszczone. Relacja z czyszczenia i opis ciekawostek, jakie znajdowały się w budkach znajdziecie w artykule „Porządki w Skaryszewskim. Szerszenie w budce puszczyka”.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że szczęśliwie rozwinęła się historia pieska, którego wyłowiliśmy we wrześniu z Wisły podczas rejsu ornitologicznego. Łatuś okazał się wspaniałym psem. Dwa miesiące mieszkał w naszym biurze. W listopadzie został adoptowany. Mieszka teraz z nową rodziną, która daje mu dużo ciepła. Rano uprawia jogging. Ma mnóstwo kochających babć i cioć ;). A w grudniu wziął się za pakowanie paczek w akcji Szlachetna paczka :).

latek

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!