Budujemy tratewki dla piskląt nurogęsi – potrzebni wolontariusze i butelki PET – SOBOTA 14 MAJA

Zgłoszono do nas sprawę wymagającą pilnej reakcji. Na kanałku Piaseczyńskim (blisko ul. Czerniakowskiej) nurogęsi wodzą pisklaki. Niestety nie ma tam możliwości ukrycia się lub odpoczynku dla tych ptaszków. Kiedy z trudem wychodzą na betonowe nabrzeże, to są chwytane przez wrony, rozganiane przez psy.

male2

W sobotę 14 maja będziemy budować tratewki, żeby uratować te pisklaki. Na tratewkach będą mogły się schronić, wypocząć, spać. Potrzebujemy wolontariuszy i butelek PET.

Podjęliśmy szybką akcję wraz z fundacją Ja Wisła http://www.jawisla.pl/ , która robiła tam tratewki w latach poprzednich. Przemek Pasek z Fundacji będzie przewodził budowaniu tratewek korzystając z wcześniejszych doświadczeń. Mamy na razie jednego, dzielnego i wykwalifikowanego wolontariusza ze strony STOPu.

mapaKTO JESZCZE CHCE POMÓC? POTRZEBUJEMY PRZEDE WSZYSTKIM BUTELEK PET (plastikowych, np. po wodzie mineralnej) Z ZAKRĘTKAMI. Potrzebujemy ich kilkadziesiąt. Prosimy o przyniesienie nam takich butelek w miejsce, gdzie będziemy budować tratewki. Na tych butelkach będą się unosić na wodzie tratewki.

Chętnych zapraszamy do wspólnego działania, budowania i wodowania :). Budować będziemy w sobotę 14 maja (jutro!), od 12.00, koło barki Herbatnik, gdzie Ja Wisła organizuje różne swoje działania. Barka znajduje się w krzakach w porcie Czerniakowskim, niedaleko mostu Łazienkowskiego, po stronie Centrum Warszawy (lewy brzeg Wisły i portu). Miejsce akcji wskazane jest dokładnie strzałką na poniższej mapce (tam gdzie odbywają się koncerty).

 

male1

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!