Dzień Ziemi 2011 – relacja

Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków kolejny raz na Dniu Ziemi w Warszawie!

8 maja na Polu Mokotowskim jak co roku odbył się finałowy festyn Światowego Dnia Ziemi 2011. W sektorze informacji swoją działalność mogły zaprezentować organizacje pozarządowe, w tym już kolejny raz Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków. Dobra pogoda sprzyjała niedzielnym spacerom i tłumy warszawiaków odwiedziły tego dnia mokotowski park, zapoznając się i pogłębiając swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska.
Również na naszym stoisku czekało na gości wiele atrakcji. Śpiew ptaków z głośników przyciągał zwiedzających jak magnes, a po odpowiedzi na krótkie pytanie (należało wymienić kilka gatunków ptaków żyjących w mieście), otrzymywało się gazetkę lub plakat nt. ptaków gnieżdżących się w budynkach. Ponadto można było zapisać się na naszą listę mailingową, na której informujemy o wycieczkach i prelekcjach ornitologicznych. Zainteresowani znaleźli na stoisku również wiele ciekawych książek, a także odpowiedzi na nurtujące pytania związane z ptakami.
Nie zabrakło także kącika dla dzieci. Farby i kredki czekały na młodych artystów, którzy z ogromnym zapałem malowali jaskółki, wróble, gile i wiele innych gatunków – tych już znanych ornitologom lub jeszcze przez nich nie odkrytych. Za wykonanie przepięknych prac, które były ozdobą stoiska, dzieci otrzymały specjalne dyplomy Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Z pewnością nasza obecność na obchodach Dnia Ziemi przyczyniła się do wzrostu zainteresowania tematyką ptasią wśród mieszkańców stolicy – zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.

dz4
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy wsparli swoją pracą stoisko STOP-u, m.in. dzielnie rozpowszechniając broszurę nt. ptaków w budynkach, zapewniając stoisku wspaniałą oprawę graficzną i pomagając w kąciku plastycznym. W 2011 roku pomogli nam (kolejność losowa): Halina, Magda, Monika, Renata, Ryszard, Hubert, Janek oraz Marek. Bez Was by się nie udało – dziękujemy!

Tekst: Monika Łaskawska
Zdjęcia i kolaż: Magda Dziadosz
Rysunki ptaków: Najmłodsi, choć nie tylko, goście stoiska

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!