Dzień Ziemi 2010 – relacja

logo

Jak co roku w kwietniu na Polu Mokotowskim odbyły się obchody Dnia Ziemi. Były okazją do zaprezentowania się dla organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody, pomocą zwierzętom. Swoje stoisko na Polu miało również Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków. Udało się to dzięki naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, pomogli zorganizować niezbędny sprzęt. Szczególne zasługi odniosły tu Magda Dziadosz i Beata Głębocka, które były z nami na Polu od rana do wieczora:). Beato, Magdo, Kasiu i druga Magdo, Łukaszu, Tomku BARDZO WAM DZIĘKUJEMY !

Staraliśmy się zachęcać ludzi obecnych na Dniu Ziemi do zainteresowania się ptakami. Z naszego stoiska caly czas dolatywał odtwarzany z płyty CD śpiew ptaków. Zbieraliśmy zapisy na nasze bezpłatne wycieczki ornitologiczne i prelekcje o ptakach. Rozdawaliśmy materiały informacyjne o ptakach gnieżdżących się w budynkach oraz o prawidłowym dokarmianiu ptaków. Pokazywaliśmy sprzęt do obserwacji ptaków oraz przykładowe książki o ptasiej tematyce. Odpowiadaliśmy na wszelkie pytania dotyczące ptaków, między innymi radziliśmy jak urządzić przyjazny dla ptaków ogródek.

mozaikaOprócz poważnych rozmów z dorosłymi uczestnikami obchodów Dnia Ziemi mieliśmy też atrakcje dla maluchów. Przy ustawionym w naszym namiocie stoliku dzieci niezwykle chętnie rysowały i malowały. Większość dzieci udało nam się namówić na namalowanie pięknych ptaszków. Niektóre rysunki miały charakter “ogólno przyrodniczy”. Za wykonanie rysunków dzieciaki otrzymywały dyplomy Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Okazało się, że malowanie było tak atrakcyjne, że pochłonęło również niektóre wolontariuszki STOP, które nie bacząc na dziecięcą konkurencję stworzyły kilka udanych dzieł dotyczących polskiej awifauny;). Wykonane w Dniu Ziemi rysunki dzieciaków umieściliśmy poniżej. Naprawdę warto je obejrzeć!

Tekst: Dorota Zielińska
Wystawa rysunków dzieci: Magda Dziadosz
Zdjęcia: Magda Dziadosz

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!