Dobre życzenia od STOPu

Dobre życzenia od STOPu ślemy szczygłem. Z okazji i bez okazji. Jak zwykle szczególnie ciepłe myśli ślemy tym, którzy spędzą świąteczne dni sami, a przecież dużo jest takich osób… Może niektórym uda się ze sobą spotkać i to zmienić ;).

Życzymy Wam i sobie, żeby ludzie się opamiętali i zrobili wszystko, żeby powstrzymać globalne ocieplenie i zanieczyszczenie powietrza, którym wszyscy oddychamy, żeby przestali używać plastik i zanieczyszczać nim świat, morza i oceany, żeby w działaniach Homo sapiens więcej było pomagania, dbania i szanowania, zamiast krzywdzenia.

Jeśli te życzenia się spełnią, to będzie naprawdę lepszy świat. A tego bardzo chcemy i w trosce o to działamy. W trosce o lepszy świat, dla wszystkich żywych istot. Jeśli każdy z nas się trochę postara i zatroszczy o kawałek świata wokół siebie, to świat będzie lepszy :). To się da zrobić, po kawałku. Ja, która to piszę, wierzę w to – inaczej nie dałabym rady działać w organizacji ekologicznej ;).

PS A dla szczygłów i im podobnych zostawiajcie, gdzie się da, nieskoszone łąki kwietne, suche badyle „chwastów” z nasionami – będą miały najlepszą świąteczną ucztę.

Pozdrawiam,

Dorota Zielińska
Prezeska STOPu

Fot.: M. Długosiewicz

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!