Warsztaty malowania piór 3D, rozpoznawanie piór i eksperymenty

Mamy dla Was fajny pomysł na prezent na Walentynki ;). Wyjątkowe, „ptakowe” warsztaty rysowania przy pomocy pasteli suchej. To będą różne czary dotyczące ptasich piór, dla osób od 1. klasy podstawówki do około 120 lat . Oto ich opis:

Ptasi czarodziej, czyli eksperymenty z piórami i malowanie piór 3D.

Podczas warsztatów będzie prezentacja o piórach, a uczestnicy będą mogli przeprowadzić eksperymenty z wykorzystaniem piór ptaków. Nudy na pewno nie będzie, gdyż każdy będzie zaangażowany w poszczególne zadania. Uczestnicy przy pomocy różnych zmysłów, poznają ich olbrzymią różnorodność kształtów i barw. Obserwujesz ptaki? Zbierasz pióra – przynieś je ze sobą i wspólnie oznaczymy do kogo należały. Pierwsza część szczególnie powinna zainteresować animatorów przyrodniczych, którzy zastanawiają się jak udoskonalić zajęcia o tematyce ornitologicznej.
W drugiej części, każdy z uczestników narysuje wybrane pióro ptaka techniką 3D, przy pomocy pasteli suchych. Efekt końcowy – na pewno każdego bardzo pozytywnie zaskoczy!

Jak twierdzi doświadczony przyrodnik i artysta, który poprowadzi warsztaty: „nie trzeba mieć talentu malarskiego, wystarczy tylko być i spróbować swoich sił. Efekt na pewno będzie pozytywnie zaskakujący.”.

Zapiszcie się koniecznie albo zróbcie prezent komuś, kogo lubicie :). Jeśli chcecie sprezentować komuś udział w warsztatach, to wyślemy Wam ładny bilet (w pdfie) uprawniający do uczestnictwa, do wykorzystania przez dowolną osobą, który można dać w prezencie.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona, więc nie czekajcie ze zgłoszeniem się!

Warsztaty prowadzi Dawid Kilon, ornitolog, zapalony przyrodnik i profesjonalny artysta, realizator kilkudziesięciu projektów edukacyjnych i graficznych. Jego prace można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/mergusdkilon/

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z techniką malowania przy pomocy pasteli suchej.
Wszystkim uczestnikom zapewniamy podczas warsztatów materiały (podłoża i kredki). Wspólnie, krok po kroku stworzymy obrazy, których głównymi bohaterami będą pióra!
Namalujemy pióra 3D, które będą wychodzić z kartek (efekty rysowania piór 3D widać na plakacie do tego ogłoszenia)!

Termin: sobota, 17.02.2018 od 12.00 do 14.00. Jeżeli zgłosi się więcej osób, zrobimy drugą grupę o 14.30. O przynależności do grupy 1. lub 2. decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Miejsce: sala konferencyjna warszawskiego ZOO, wejście od ul. Ratuszowej, budynek na lewo od bramy głównej, wejście prosto z ulicy.

ZAPISY:
Zapisy trwają tylko do 12. lutego! Zgłoszenia WYŁĄCZNIE mailem zatytułowanym WARSZTATY RYSUNKU. Piszcie na info@stop.eko.org.pl . Odpiszemy podając dane do wpłat. Koszt warsztatów to 50 zł. Jeżeli do 12.02.2018. nie uzbiera się grupa 12 uczestników (lub suma wpłat 600 zł), organizator będzie zmuszony odwołać warsztaty i zwróci opłaty na konta, z których zostały wpłacone.

Ilustracja tego wpisu, autorstwa Dawida Kilona, zawiera rysunki piór 3D i prawdziwe pióra. Trudno je odróżnić :).

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!