Prelekcja „Rezerwaty przyrody – ornitologiczne bogactwo Warszawy”, 01.03.2016

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (nie tylko członków STOPu, chociaż członków jak zawsze szczególnie serdecznie ;) ) na spotkanie Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Spotkamy się we wtorek, 01.03.2016, o godzinie 18.00.

Na spotkaniu będzie, jak zawsze, ciekawa prelekcja. Tematem prelekcji są „Rezerwaty przyrody – ornitologiczne bogactwo Warszawy”. O stołecznych rezerwatach opowie nam Beata Kojtek z WG OTOP. Dowiemy się w jakim zakresie warszawskie rezerwaty są otwarte dla publiczności, do których można wchodzić, a do których nie i jakie ptaki korzystają z tych chronionych obszarów.

 

Jeżeli ktoś chciałby kupić ciekawą książkę o ptasiej tematyce, to na spotkaniu będzie można zakupić dwa tytuły:

1. Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasich zmysłów – w cenie 20 zł
O książce można przeczytać kilka słów Adama Wajraka tu: http://www.matras.pl/sekrety-ptakow-fascynujacy-swiat-ptasich-zmyslow,p,170456

2. Pióra: Identyfikacja gatunków rzadkich – w cenie 55 zł
Unikalna publikacja w małym nakładzie. Można ją kupić tylko przez Internet. Cena – zbliżona do ceny w wydawnictwie (tam opłaca się zakup książki i koszty przesyłki). O książce można przeczytać tutaj: http://www.naturapublishing.pl/?menu=book&lang=pl&lay=2&id=7


Wstęp jak zwykle wolny, dla wszystkich zainteresowanych.
Zebranie odbędzie się jak zazwyczaj w sali konferencyjnej warszawskiego ZOO, wejście od ul. Ratuszowej, budynek na lewo od bramy głównej.

Fot. Marek Długosiewicz
...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!