Wycieczka na obserwacje najmniejszych czapli – bączków

STOP zaprasza serdecznie na wspólne obserwacje ptaków w niedzielę 21. czerwca (2015). Okazją do spotkania się w gronie miłośników ptaków będzie wycieczka z przewodnikiem w okolice stawów Raszyńskich. Spodziewane w tej okolicy gatunki to między innymi maleńkie czaple, bączki oraz inne gatunki czapli, a także kormorany, błotniaki stawowe, gęgawy, gągoły, kilka gatunków perkozów i wiele wróblowych.

Trasa wycieczki nie będzie długa, ale jej powolne przewędrowanie, z wieloma przystankami, zajmie około 3 godzin. Na pewno dłuższy czas zajmie sama obserwacja najmniejszych polskich czapli, czyli bączków. Ponieważ przewodnik wie, gdzie zazwyczaj można je spotkać, to obserwacja tego gatunku jest niemal gwarantowana.

Początek trasy to przystanek autobusowy, dzięki czemu uczestnicy nie będą mieli problemu z dojazdem z Warszawy. Zbiórka odbędzie się około godziny 6.00, bo im wcześniej zaczyna się obserwacje, tym więcej ptaków można zobaczyć. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w wycieczce początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest popularyzacja obserwowania ptaków. Warto wybrać się na wycieczkę, zadawać przewodnikowi pytania, korzystać z jego wiedzy. Wycieczka z przewodnikiem, Robertem Miciałkiewiczem, który jest doskonałym faunistą, to dobra okazja aby poznawać ptasie głosy i uczyć się rozpoznawania gatunków.

Wycieczka potrwa zapewne około 3 godzin, ale można odłączyć się wcześniej. Koszt uczestnictwa jest niewielki: 17zł. Dzieci do lat 8 mogą towarzyszyć dorosłym bezpłatnie.

Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko przyjemność, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej warto namówić krewnych i znajomych na udział. Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty (w formie dokumentu pobranego ze strony banku internetowego lub skanu pokwitowania z poczty) jak najszybciej, WYŁĄCZNIE na adres wycieczki.stopu@gmail.com – w zamian od razu dostaną informacje o miejscu i godzinie zbiórki. UWAGA: proszę nie przesyłać potwierdzenia przelewu bezpośrednio poprzez stronę internetową banku, tylko z własnego adresu mailowego. Przesłanie potwierdzenia bezpośrednio przez stronę banku nie gwarantuje otrzymania informacji o zbiórce.

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty:
„nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 21.06.2015”

Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, to jego wpłata nie podlega zwrotowi.

Informacje działaniach stowarzyszenia umieszczane są także na Facebooku https://www.facebook.com/Stoleczne.Towarzystwo.Ochrony.Ptakow – prosimy o polubienie tej strony :).

Patronat medialny nad STOPowymi wycieczkami objął portal BirdWatching.pl. Zaglądajcie na stronę www.birdwatching.pl , gdzie znajdziecie piękne zdjęcia i ciekawe informacje dotyczące ptaków i nie tylko. BirdWatchingPL_bannerek

Zdjęcia do zilustrowania niniejszego tekstu użyczył pan Marek Długosiewicz, za co składamy serdeczne podziękowania.

Tekst: Dorota Zielińska

Zdjęcie: Marek Długosiewicz
...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!