Dwie unikalne prelekcje polskich badaczy Antarktydy

Na spotkaniu STOPu będzie można wysłuchać unikalnych relacji z Antarktydy. Opowiadać będą naukowiec dr inż. Małgorzata Korczak-Abshire i ornitolog-podróżnik Piotr Gryz. Oboje spędzili wiele miesięcy na dalekiej i (niemal) bezludnej Antarktydzie.

„Lato w Antarktyce” – Dr inż. Małgorzata Korczak-Abshire (Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, Zakład Biologii Antarktyki)

Lato kojarzy się zazwyczaj z wypoczynkiem i wakacjami, lecz w Antarktyce, gdzie wszystko jest na opak, lato to okres wzmożonej aktywności w przyrodzie, a co za tym idzie również ludzi badających ten region Świata. Prelegentka opowie dlaczego tam jesteśmy, co tam robimy i jakie zmiany w ekosystemie obecnie obserwujemy.

„Lions Rump – polska baza na końcu świata” – Piotr Gryz (Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, Zakład Biologii Antarktyki)

Prelegent przedstawi fotorelację z kilku miesięcy spędzonych w odległej polskiej bazie antarktycznej –„Lions Rump”. Będzie można zobaczyć „od kuchni” jak wygląda letni monitoring ssaków i ptaków w tej części świata.

Prelekcje uprzyjemnią nam walne zebranie członków STOPu . Zaczną się o godzinie 18.00, 21 maja, w sali konferencyjnej warszawskiego ZOO. Zapraszamy wszystkich, wstęp wolny.

Tekst: Dorota Zielińska

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!