Projekt szkolenia wolontariuszy Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków

W kwietniu odbędą się kolejne bezpłatne wykłady w ramach szkolenia wolontariuszy STOPu. Przyjść może każdy, nie trzeba się zapisywać.

Już w najbliższy wtorek, 9. kwietnia zapraszamy na drugi z cyklu bezpłatnych wykładów. Tym razem coś zupełnie nowego: będzie o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego i o tym jak dzięki nim aktywny obywatel może chronić przyrodę i swoje otoczenie. Prelegentką będzie specjalistka w dziedzinie planowania przestrzennego, krajobrazu i aktywności obywatelskiej:) – p. Jolanta Pawlak.

Zapraszamy na godzinę 18.00 do sali konferencyjnej ZOO. Wejście do budynku bezpośrednio od ul. Ratuszowej, na lewo od bramy głównej ZOO.
Wykłady są częścią projektu Szkolenia wolontariuszy Stołecznego Towarzystwa Ochrony ptaków, współfinansowanego przez m.st. Warszawa.
Kolejne wykłady w kwietniu, zawsze w sali konferencyjnej ZOO, o 18.00:

15.04. – Ptaki w budynkach – zagrożenia i ochrona – Dorota Zielińska opowie jak chronić ptaki w budynkach (gatunki, miejsca gniazdowania, ochrona prawna i praktyczna, zastępcze miejsca gniazdowania, zagrożenia dla ptaków wynikające z nieprawidłowo prowadzonych prac remontowych, jak interweniować)

16.04 – Pierwsza pomoc ptakom – lek. wet. Agnieszka Czujkowska, prowadząca Ptasi Azyl w warszawskim ZOO opowie kiedy ptaki naprawdę potrzebują pomocy, a kiedy wystarczy je pozostawić w spokoju (co robić gdy znajdzie się ptaka potrzebującego pomocy, jak udzielić pierwszej pomocy znalezionym ptakom w różnych sytuacjach)

23.04. – Krzysztof Kajzer opowie jakie są metody badania ptaków (metody inwentaryzacji awifauny w okresie lęgowym i poza-lęgowym itp.)

Tekst: Dorota Zielińska

Więcej o projekcie…

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!