Co słychać wiosną 2012 w STOPie

W marcu odbyło się walne zebranie członków STOPu. Na początku zebrania Piotr Gryz przedstawił, zilustrowaną pięknymi zdjęciami, relację z ptasiarskiej wyprawy do Ugandy. Po prelekcji W tym roku upłynęły kadencje Zarządu i Komisji rewizyjnej. Zostały więc wybrane nowe władze STOP. W składzie Zarządu znajdują się obecnie:
Krzysztof Kajzer – Prezes,
Dorota Zielińska – Wiceprezes,
Alina Gerlée – Skarbnik,
Magdalena Dziadosz – Sekretarz,
Andrzej Kruszewicz – Członek Zarządu.
W składzie nowej Komisji rewizyjnej znaleźli się: Renata Szmit (Przewodnicząca Komisji), Jolanta Adamczyk i Stanisław Turowski.
Zostały zaprezentowane sprawozdania STOPu za rok 2011. Ilustrowane zdjęciami sprawozdanie merytoryczne można przeczytać TUTAJ.

W kwietniu Dorota Zielińska, jako przedstawicielka STOPu, pojechała do Berlina na konferencję dotyczącą jerzyka. Więcej o konferencji i o tym, co STOP na niej prezentował można przeczytać TUTAJ. Prowadzimy także inne działania związane z ptakami w budynkach. Przede wszystkim staramy się szerzyć wiedzę ich dotyczącą. Ostatnio gościliśmy z prelekcją dotyczącą tej tematyki na spotkaniu Warszawskiej Grupy OTOP. W ostatnim tygodniu kwietnia będziemy prowadzić szkolenie dotyczące ptaków w budynkach na spotkaniu organizowanym przez władze Stargardu Szczecińskiego.

W kwietniu złożyliśmy do Urzędu Miasta oraz Fundacji Budujemy Przyszłość 3 projekty. Jeden z nich dotyczy ochrony ptaków w budynkach, a dwa pozostałe związanej z ptakami edukacji dzieci i młodzieży. Czekamy na informacje czy otrzymamy dofinansowanie.

Cały czas trwa projekt „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” otrzymał dofinansowanie z Instrumentu Finansowego LIFE+ Wspólnoty Europejskiej oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O tym, co dzieje się w ramach projektu możecie się dowiedzieć otrzymując newsletter projektowy. Można go otrzymać zapisując się na górze strony www.wislawarszawska.pl Jeśli ktoś sobie z tym nie poradzi, może napisać do nas mail i dodamy go do listy odbiorców.

W najbliższym czasie planujemy budowę tratewek dla ptaków wodnych na Kanałku Piaseczyńskim. Potrzebujemy chętnych do przeprowadzenia tej akcji.

Tekst: Dorota Zielińska

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!