Wycieczka nad Stawy Raszyńskie oraz liczenie żurawi i zaproszenie na zajęcia dla szkół

Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza Was na wycieczkę nad stawy Raszyńskie, bezpłatne zielone lekcje dla szkół oraz na liczenie żurawi nad jezioro Rakutowskie. Szczegóły poniżej.

W sobotę, 8 października, zapraszamy na wycieczkę nad stawy Raszyńskie. Wycieczkę poprowadzi Jarek Zawadzki, który ptasie okolice Raszyna zna od wielu lat, jak własną kieszeń i bardzo ciekawie opowiada o ptakach:). Spotkamy się o godz. 9.00 na przystanku autobusowym „Kościół” w Raszynie. Najdogodniejszy dojazd autobusami podmiejskimi z pętli na Okęciu. Do pętli jedzie kilka tramwajów z centrum (np 7, 9). Pętla nazywa się obecnie P+R Al. Krakowska. Autobusy, które docierają z pętli do Raszyna to 703, 706, 707, 711, 721, 728, 733, 807 . Ale uwaga, są to autobusy podmiejskie i chociaż jest ich dużo, to nie jeżdżą często.
Czas przejazdu autobusem na trasie pętla „P+R” – Raszyn wynosi ok. 7 min. Należy mieć bilet ważny w drugiej strefie komunikacyjnej. Rozkład jazdy dostępny jest tutaj: http://www.ztm.waw.pl/

Jeżeli ktoś wybiera się autem i chce zabrać jeszcze jakichś wycieczkowiczów (np. mnie z lunetą;) ), to proszę o mail.
Na spóźnialskich nie czekamy, ale można nas spróbować gonić i szukać nad stawami;).
Wycieczka potrwa zapewne kilka godzin, ale możliwe jest oczywiście wcześniejsze odłączenie się od grupy.
Będziemy mieli lunetę do obserwacji ptaków.
Weźcie dobre buty, najlepiej odporne na mokrą trawę.
W razie pytań, spóźnienia się na zbiórkę, itp. proszę dzwonić na nr. 519 185 668

Przypominam, że warszawskie szkoły nadal mogą się zapisywać na bezpłatne zielone lekcje w nadwiślańskich łęgach w ramach projektu dofinansowanego przez m.st. Warszawa pt. „Poznajemy najcenniejsze fragmenty przestrzeni ekologicznej Warszawy” . Kontakt do osoby prowadzącej lekcje: Marek Elas 500 538 822
Korzystajcie, póki mamy piękną pogodę! Każde warszawskie dziecko powinno wiedzieć jaką cenną i piękną przyrodę mamy w naszym mieście!

Chętnych zapraszamy też do wspólnego liczenia żurawi nad jezioro Rakutowskie. Jezioro znajduje się około 150 km od Warszawy. Na liczenia, około 15 października wybiera się tam nasz prezes, Krzysztof Kajzer. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda wieczorne zlotowisko setek, czy tysięcy żurawi i jak się je liczy – może dołączyć do Krzysztofa. Być może Krzysiek będzie mógł kogoś zabrać swoim autem, ale raczej trzeba będzie mieć własny transport. Jeżeli ktoś jest chętny – to TRZEBA SIĘ ZGŁOSIĆ I UMÓWIĆ Z NAMI. Chętnych proszę o mail do mnie, zatytułowany RAKUTOWSKIE.

Dorota Zielińska

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!