Głosujcie na ratowanie drzew w budżecie obywatelskim Warszawy, do 30.06.2018!

Prosimy Was bardzo o głosowanie w budżecie obywatelskim Warszawy na 2 projekty ratujące drzewa. I o przesyłanie, przekazywanie tej informacji dalej, o namawianie innych na głosowanie. Projekty napisane zostały we współpracy ze specjalistami od drzew (przez prezeskę STOPu). Drzewa w każdej chwili pracują dla nas, chroniąc nas przed zanieczyszczeniami powietrza – teraz my zróbmy coś dla nich!

Głosowanie jest bardzo proste i trwa może pół minuty. Każdy, kto mieszka w Warszawie, nie musi być zameldowany, może być dzieckiem – może zagłosować. TYLKO do 30. czerwca 2018. Jak to zrobić:

Na stronie https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/we… wybierzcie Pragę Południe, obszar ogólnodzielnicowy i 2 projekty: Ratujemy drzewa Parku Skaryszewskiego (1530) i Ochrona drzew Saskiej Kępy (1519).

Projekty mają na celu poprawę stanu kolejnych kilkuset drzew, przedłużenie im życia a zarazem poprawę bezpieczeństwa ludzi chodzących pod drzewami.

Najczęściej drzewa, które potrzebują pomocy są przede wszystkim przycinane lub wycinane. Chcemy to zmienić. Dzięki naszym projektom będzie można zastosować nowoczesne zabiegi ratujące drzewa. Są to m.in. wiązania elastyczne w koronach, żeby drzewa się nie rozłamywały, mikoryzy oraz zabiegi poprawiające dostęp powietrza do korzeni drzew. Do zabiegów drzewa kwalifikowane są przez specjalistów. Projekty NIE mają na celu pozostawiania za wszelką cenę drzew w bardzo złym stanie, zagrażających bezpieczeństwu. Celem jest poprawa stanu drzew, których stan może być poprawiony.

Nasze projekty to szansa na dłuższe życie dla kolejnych kilkuset drzew. Ponieważ budżet obywatelski na jeden rok nie jest wystarczający aby objąć projektem wszystkie potrzebujące drzewa, to co roku składam kolejne projekty dla kolejnych kilkuset drzew.

Głosować można także w wielu punktach w dzielnicach: http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/punkty-g-osowania-papierowego

 

Tekst i grafika: D.Z.

...................................................................
Jeśli uważasz, że działalność Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest cenna i warta wsparcia, Wpłać darowiznę!